ONline Bardejov

Päť dverí, jedna nezabudnuteľná show!

Päť dverí, jedna nezabudnuteľná show!

Na Slovensko sa opäť vracia jedinečná tanečná show 5 Doors plná dych berúcich svetelných efektov. Jeden z najlepších tanečných projektov 21. storočia sa vydáva na turné do 11 miest Slovenska.


Človek sa väčšinou ani neprekvapí keď uvidí dvere na javisku, veď tie sú jedny z najčastejšie používaných elementov kulís. Ale že sa päť rovnakých dverí zoraďuje vedľa seba, to už naznačuje viac dejstva.

5 Doors nie je tradičné tanečno-divadelné predstavenie, ale show v ozajstnom zmysle slova. Jedinečným spôsobom zjednocuje najrôznejšie tanečné a hudobné štýly.

bardejov

„Konečne show, kde sa na jedno javisko zmestí hip-hop aj ľudový tanec!”

Villa Negra Productions z Budapešti zostavila revue na svetovej úrovni s názvom 5 Doors. Premiéra sa konala v Bratislave, no maďarská skupina sa po slovenskom turné chystá aj do európskych veľkomiest.


Choreografi 5 Doorsu smelo miešajú štýly a scenériu využívaju maximálne. Na javisku sú v polkruhu umiestnené dvere, ktorých rámec zakrývajú LED pásiky s miliónmi malých svetielok. Dá sa nimi dosiahnuť prakticky čokoľvek – oheň, voda, tajomná atmosféra, romantika. Svetelní kúzelníci 5 Doorsu nám pohľady ponúkajú postupne, neodhalia všetky vymoženosti naraz.

Program sa okrem iného hemží aj vtipnými filmovými narážkami ako kovbojský súboj, spomalené bežecké preteky na hudbu Vangelisa, a nevynechali ani tanečné filmy ako napríklad Flashdance.

„So súladom svetla a tanca na takej vysokej úrovni sme sa mohli doteraz stretnúť iba v Las Vegas.“

V produkcií vystupuje 12 tanečníkov, ktorí sú svetoví rekordéri v rýchlom prezliekaní. Okrem toho sú technicky veľmi zdatní, pretože choreografi často kombinujú štýly aj počas jedného tanca. Show-dance pobláznia prvkami maďarského ľudového tanca alebo charleston s discom. Tanečníci to zatancujú vždy s takou prirodzenosťou a ľahkosťou, že človek ani nepocíti to množstvo práce, ktoré predstaveniu predchádzalo.


Hlavným cieľom 5 Doorsu je nadšené zabávanie efektom, tancom a humorom. Je to výborné uvoľnenie pre všetky vekové kategórie na celom svete!

 

Podobné príspevky

guest
0 (KOMENTÁRE)
Inline Feedbacks
View all comments
0
Pridajte komentár pod článkom. Ďakujeme!x
()
x