OBRAZOM: Výstavu CE∙ZA∙AR 2017 hostí ocenená bardejovská synagóga

OBRAZOM: Výstavu CE∙ZA∙AR 2017 hostí ocenená bardejovská synagóga

Predstavenstvo Slovenskej komory architektov a Cech architektov Bardejova pripravili pre širokú verejnosť výstavu CE∙ZA∙AR 2017. Na vystavených paneloch môžete zhliadnuť všetky nominácie a víťazné diela 16. ročníka Ceny Slovenskej komory architektov za architektúru. Ocenenie získala aj bardejovská stavba. Výstava potrvá do 27. septembra.


CE∙ZA∙AR je jedinou súťažnou prehliadkou, každoročne vyhlásenou a organizovanou Slovenskou komorou architektov. Cieľom ceny je prezentovať tvorbu autorizovaných architektov navonok – voči verejnosti a teda aj voči potenciálnym investorom. Ukázať, akým spôsobom môže architekt vytvoriť optimálny návrh, propagovať dobré riešenia a vzdelávať širokú verejnosť o postavení a poslaní architektov v spoločnosti.

Cena je udeľovaná v šiestich kategóriách: Rodinné domy, Bytové domy, Občianske a priemyselné budovy, Obnova a prestavba, Interiér a Exteriér

Stará synagóga v Bardejove zvíťazila v kategórii Obnova a prestavba. ,,Cena bola udelená za jedinečný a citlivý prínos k záchrane židovského dedičstva na Slovensku. Rekonštrukcia synagógy v Bardejove je prvým krokom k obnove židovskej štvrti, ktorá by mala slúžiť ako miesto na odhalenie židovskej minulosti a spoločenstva, ktoré bolo vyhladené. Projekt je dôkazom veľkej pozornosti venovanej histórii a starostlivému odhaľovaniu pôvodných artefaktov. Jeho najdôležitejším elementom je však obnovenie ducha miesta. Genius Loci sa vracia späť napĺňajúc odkaz zakladateľov: Nech je toto miesto navždy svätostánkom,“ uviedol poľský architekt a dizajnér Andrej Bulanda.

 


FOTOGALÉRIA:


Spracoval: D.P./Foto: D.P.

Ohodnoť článok

Hodnotíte kliknutím na hviezdičku!

Priemerné hodnotenie / 5. Hlasov:

Zatiaľ žiadne hlasy. Buďte prvý!

Podobné príspevky

Subscribe
Upozorniť na
guest
0 (KOMENTÁRE)
Inline Feedbacks
View all comments
0
Pridajte komentár pod článkom. Ďakujeme!x