OBRAZOM: Hotel Dukla zvnútra. Tak sme zachytili jeho schátraný stav pred jedenástimi rokmi.

OBRAZOM: Hotel Dukla zvnútra. Tak sme zachytili jeho schátraný stav pred jedenástimi rokmi.

Pozrite si interiér hotela Dukla v Bardejovských Kúpeľoch. Fotografie zachytávajú stav z júla 2011, kedy sme ho navštívili naposledy.


Už v tom čase bola budova v kritickom stave a niektoré z izieb už vtedy nemali podlahu. Pretekajúca strecha a vplyv na drevené podlažia sa rokmi premietne na životnosti konštrukcií. To, ako vyzerá interiér dnes, po takmer dvanástich rokoch, nie je ťažké si domyslieť.

V útrobách hotela sa nachádzali aj niektoré pozostatky vybavenia, ako nábytok, či rôzne predmety, ktoré slúžili počas prevádzky hotela. Jedným z nich bol aj kovový vozík, ktorým sa zrejme prepravovala posteľná bielizeň na jednotlivé izby.

Najzaujímavejšou časťou hotela bolo vstupné foajé s pôvodne zachovaným kovovým schodiskom s liatinovými stĺpami. Podstupnice schodiska majú zaujímavý perforovaný dekor a kované zábradlie je z ohýbaných kovových profilov.

V zrekonštruovanom hoteli bude toto hlavné schodisko skutočne dominantným prvkom interiéru. Nevyhnutnosťou pre modernú prevádzku hotela bude aj dobudovanie výťahu, ktorý z pochopiteľných dôvodov v takmer 130 ročnej budove chýba.

Takto vyzerala spoločenská sála hotela. Steny ešte mali zachovaný obklad z drevených panelov. Záclony stále viseli na svojom mieste. Po toľkých rokoch by si zaslúžili oprať.

Zaujímavá stolička. Vtedy bezcenný kus kovu, dnes dizajnérsky kúsok, ktorý by chcel mať nejeden na záhrade či na terase. Ktovie, či by sme rovnaký typ neobjavili na niektorej z dobových pohľadníc hotela.

Matrace a koberce boli zhromaždené na jednom mieste. Postele sme už v izbách nenašli. V tom čase už hotel neponúkal žiadne funkčné lôžko, i keď na kope matracov by sa prespať dalo.

Časť vybavenia kuchyne hotela. Ktovie aké bolo posledné menu, ktoré sa v jedálni podávalo.

Chodby mali drevené podlahy. Pri presúvaní po chodbách v opätkoch to asi nebolo nič príjemné pre ostatných ubytovaných. Drevené podlažia sú okrem prízemia v celom objekte. Tie budú pri komplexnej rekonštrukcii kompletne zbúrané a z hotela zostanú len obvodové steny.

Pri prehliadke sme narazili aj na biliardový stôl. Popadaná omietka rokmi prekryla hraciu plochu.

FOTOGALÉRIA:


SÚVISIACE ČLÁNKY:

Spracoval: M.M.

Ohodnoť článok

Hodnotíte kliknutím na hviezdičku!

Priemerné hodnotenie / 5. Hlasov:

Zatiaľ žiadne hlasy. Buďte prvý!

Podobné príspevky

Subscribe
Upozorniť na
guest
0 (KOMENTÁRE)
Inline Feedbacks
View all comments
0
Pridajte komentár pod článkom. Ďakujeme!x