ONline Bardejov

Najprekračovanejší múrik v Bardejove je minulosťou

Najprekračovanejší múrik v Bardejove je minulosťou

Mnohým Bardejovčanom i návštevníkom mesta strpčoval múrik pri ceste na nákup situáciu. Mamičkám s kočíkom bol prekážkou, starším ľuďom robil problémy tiež. Dnes je už minulosťou. Stále však vytvára akýsi zlý dojem – nedokončeného chodníka. 


,,Pěší zóna kolem Hypernovy do Tesca je vážně ostuda. Maminek co s kočárky denně překračují zeď která dělí chodníky je až moc.. Ale dnes kdy byl Bardejov plný návštěvníků z celého Slovenska a jiných krajin co si šli nakoupit (Medzinárodná veľká cena v jude, pozn. autora), bylo mi tak nejak trapně .. V centru se to blízká ale mimo se na občany kašle… A v zimě to bylo o zdraví… ano dá se to obejít, ale přes křižovatku kde není chodník , jeden přechod, druhý a třetí.. Ani jeden nemá světelnou signalizaci.. a je na velmi rušných cestách…,” svoju skúsenosť a postreh nám poslala čitateľka Tereza.


Genéza “preskoč” múrik…

2017 - Po takmer štyroch rokoch, je múrik minulosťou...
2017 – Po takmer štyroch rokoch, je múrik minulosťou…
2016 - Osadenie tabuliek "Zákaz prechodu!", nerešpektoval nikto...
2016 – Osadenie tabuliek “Zákaz prechodu!”, nerešpektoval nikto…

28.1.2016 sme napísali: ,,Prechod medzi pozemkami bývalého a funkčného reťazca dopĺňajú zákazové tabuľky upozorňujúce chodcov! V prípade úrazu majú chodci smolu… porušili totiž zákaz súkromníka! PRECHOD ZAKÁZANÝ! – nebezpečenstvo úrazu – súkromný pozemok – vstup z ul. Štefánikovej – PRECHOD ZAKÁZANÝ! – nebezpečenstvo úrazu – vstup na územie OC TESCO výlučne cez ulicu Štefánikovu.”

2015 - Rozbitý múrik bol dokonca opätovne zamurovaný...
2015 – Rozbitý múrik bol dokonca opätovne zamurovaný…
Absurdita po bardejovsky… alá preskoč múrik…
9. 7. 2015 Múrik prekážal nejednému občanovi mesta. ,,Prečo včera bol prechod medzi Tescom a bývalou Hypernovou už rozkopaný a dnes tam múrik opäť stojí? To čo je za kocúrkovo? Prečo do**ti tam zase ten múrik je? Ľudia sa už tešili, že je konečne preč a dnes ako zlý sen tam je znova.” Jedna z reakcií na absurdnú situáciu. V sobotu pri obhliadke bolo viditeľné, že múrik chcel opäť niekto “sprejazdniť”. V pondelok bol opäť domurovaný a opáskovaný. Ako sme sa dozvedeli, Tesco predmetný chodník vybudovalo bez dohody so susedom. Reálne je teda možné, že na hranici pozemku by mohol byť vybudovaný plot, ktorý znemožní prechod obyvateľom mesta. Bude zaujímavé sledovať, ako sa táto situácia nakoniec vyhrotí a komu prejde trpezlivosť…
2013 - Na začiatku prechod medzi susediacimi hypermarketmi mal túto podobu.
2013 – Na začiatku prechod medzi susediacimi hypermarketmi mal túto podobu.

Ako sme prekračovali… 

Spracoval: D.P.

Preskakovali ste počas uplynulých štyroch rokov inkriminovaný múrik?

Zobraziť výsledky

Loading ... Loading ...

Podobné príspevky

guest
0 (KOMENTÁRE)
Inline Feedbacks
View all comments
0
Pridajte komentár pod článkom. Ďakujeme!x
()
x