Manažér HK Bardejov V. Ducár: ,,Nespolieham sa na jednotlivca, ale na kolektív hráčov!“

Manažér HK Bardejov V. Ducár: ,,Nespolieham sa na jednotlivca, ale na kolektív hráčov!“

Bardejovskí hokejisti sa už pripravujú na domácom ľade. Mestský podnik Bapos spustil výrobu ľadu v polovici augusta. Manažér domáceho celku prezradil mená hráčov, ktorý sa predstavia počas jarmočného prípravného zápasu. 


Pod vedením nového trénera Ján Vodilu, vykorčuľovali hráči HK Bardejov na svoj piaty tréning na ľade. Po príprave na suchu, absolvovalo mužstvo prvé dva tréningy na prešovskom ľade. V závere minulého týždňa, štvrtok a piatok, už hráči zarezávali na domácom ľade.

Zaujímalo nás, ako vníma kvalitu ľadu, v čase vrcholu leta, manažér druholigistu HK Bardejov – Vladimíra Ducára. ,,Každý jeden hráč, ktorý hral a hraje hokej vie, že kvalita ľadu v auguste je primeraná klíme počas letného mesiaca. Keď je vonku 30 stupňov a v hale 10 – 12 stupňov, tak je to na ľade patrične cítiť, ale hráči sú už zvyknutí na tzv. augustový ľad.“

Bardejovského fanúšika zaujíma zloženie kádra pred novou sezónou. Manažéra sme sa opýtali na hráčov v obrane i útoku, do ktorých vkladá svoju nádej.

,,Nádej vkladám do trénerskej dvojky Vodila – Majdek. Držím prsty celému mužstvu, nemám však vytipovaných žiadnych hráčov. Hokej je kolektívny šport, preto hráčov vnímam ako celok, pretože aj keď je v kabíne zvučné meno, jeden hráč nedokáže vyhrávať zápasy.“

HK Bardejov – tréner Ján Vodila (prvý zľava) a predstavenstvo klubu – generálny manažér Vladimír Ducár (druhý zľava), Pavol Goriščák – prezident klubu, Jozef Talár – viceprezident a Tomáš Ivan – predseda hokejovej mládeže.

Počas úvodnej tlačovej konferencii tímu koncom júla, nepadli žiadne konkrétne mená hráčov. Tentoraz V. Ducár už netajil posily v kabíne: ,,Tím HK Bardejov doplnil Dávid Všetečka, ktorý minulú sezónu hral v Spišskej Novej Vsi, ďalšou výraznou posilou by mal byť Vladimír Poláček, navrátilec z Michaloviec. Do tímu sa z Trebišova vrátil Vladimír Mojdis. Svojimi kanonierskymi schopnosťami by mal mužstvu pomôcť Ján Skokan z Gelnice.

Po dlhých rokoch sa do Bardejova vracia Dávid Priganc.“ Posledne menovaný hráč obliekal dres Slávie Praha, Nitry či naposledy Nových Zámkov. Tréner si bude môcť vyberať koho postaví do bránky. Na tréningu má k dispozícii Stana Mojdisa, Ľubomíra Krochtu a Leonarda Kunsta. V súčasnosti prebiehajú ešte rokovania s brankárom zvonku.

S kolektívom „Áčka“ trénujú aj mladíci z juniorky (v oranžových dresoch).

Tréningy sú jedna vec, zápasová prax druhá vec. Už najbližšiu sobotu Bardejovčania odohrajú prvý prípravný zápas proti poľskému tímu HK 58 Sanok. Kvôli jarmoku vedenie klubu posunulo začiatok duelu na 17. hodinu. Vstupné na prípravné zápasy je jedno euro.

Na margo jarmočného prekvapenia, manažér tímu na záver dodáva: ,,Určite by si ľudia na zimáku pochutnali na nejakej klobáske, ale to necháme na stánkarov v meste, kde verím že pôjdeme osláviť aj naše víťazstvo.“

[vc_row][vc_column][vc_cta h2=““ shape=“square“ style=“custom“ custom_text=“#1e73be“]AKTUÁLNA ZOSTAVA HK BARDEJOV:

Brankári: S. Mojdis, Krochta, L. Kunst

Obrana: Šiba, Všetečka, V. Mojdis, Poláček, Juročko, Duhan, Demjanovič

Útok: Leščišin, Baranok, Skokan, Forgáč, Tipul, Jurko, Hladký, Duračinský, Priganc, Staš, Pavličko, M. Pribula

Trénerom sú k dispozícii aj juniori: Slivka, Hmelár, Knap, Ondis, Panóc, Cifra, T. Kunst[/vc_cta][/vc_column][vc_row][/vc_row][vc_column][/vc_column][vc_column_text]

FOTOGALÉRIA:


Spracoval: D.P.

SÚVISIACI PRÍSPEVOK:

Ohodnoť článok

Hodnotíte kliknutím na hviezdičku!

Priemerné hodnotenie / 5. Hlasov:

Zatiaľ žiadne hlasy. Buďte prvý!

Podobné príspevky

Subscribe
Upozorniť na
guest
0 (KOMENTÁRE)
Inline Feedbacks
View all comments
0
Pridajte komentár pod článkom. Ďakujeme!x