HK Bardejov pred vstupom do novej sezóny so smelými ambíciami

HK Bardejov pred vstupom do novej sezóny so smelými ambíciami

Predstavenstvo Hokejového klubu (HK) Bardejov pripravilo pre zástupcov médií pred začiatkom nového ročníka tlačovú konferenciu. Na nej predstavili nového trénera „A“ mužstva a informovali o súčasnom stave príprav seniorského mužstva a mládežníckych družstiev. 


V úvode o aktuálnych novinkách v klube informoval prezident HK Bardejov Pavol Goriščák: ,,Pred začiatkom novej sezóny sa nám podarilo podpísať zmluvy s profesionálnymi trénermi. Hlavným trénerom mužov a asistentom juniorského tímu bude Ján Vodila. Asistentom hlavného trénera a trénerom juniorského a dorasteneckého tímu bude Ján Majdek. Prvýkrát v histórii bardejovského hokeja budú hrať juniori svoju súťaž. Cieľom „A“ tímu pred sezónou je skončiť na priečkach zaručujúcich účasť v play off.“

Súťažný model druhej najvyššej slovenskej ligy predstavil generálny manažér klubu Vladimír Ducár. ,,Súťaž bude mať 19 účastníkov rozdelených do dvoch skupín: východ – západ. Budapeštiansky hokejový klub sa v novej sezóne predstaví v západnej skupine. Nováčik súťaže HK 58 Sanok je zaradený do východnej skupiny. Základná časť bude pozostávať z 18. kôl. Bardejovčania svoj prvý domáci zápas odohrajú 16. septembra proti hráčom Sabinova.“

Na tlačovú konferenciu HK Bardejov prišiel nový tréner Ján Vodila a predstavenstvo klubu - generálny manažér Vladimír Ducár (druhý zľava), Pavol Goriščák -prezident klubu, Jozef Talár - viceprezident a Tomáš Ivan - predseda hokejovej mládeže.
Na tlačovú konferenciu HK Bardejov prišiel nový tréner Ján Vodila (prvý zľava) a predstavenstvo klubu – generálny manažér Vladimír Ducár (druhý zľava), Pavol Goriščák -prezident klubu, Jozef Talár – viceprezident a Tomáš Ivan – predseda hokejovej mládeže.

Viceprezident klubu Jozef Talár vo svojom príhovore poďakoval sponzorom bardejovského hokeja, ktorí klub podporili finančne alebo materiálne. Ďalej uviedol: ,,Bardejovský hokejový klub bol a je financovaný len zo sponzorských príspevkov, ktoré slúžili k nákupu výstroje a na úhradu cestovných nákladov. Môžem skonštatovať, že sezónu 2016/2017 sme uzatvorili bez dlhov. Klub nemá žiadne nesplatené pohľadávky a budeme robiť všetko preto, aby tomu tak bolo aj v nasledujúcej sezóne.“ Samospráva mesta Bardejov podporí dotáciou z mestského rozpočtu juniorsky tím vo výške šesť tisíc eur.

Pred sezónou sa predstavenstvo klubu rozhodlo upraviť vstupné na domáce ligové zápasy. Za vstupenku si bardejovský fanúšik zaplatí jeden a pol eura. Zápasy juniorov budú zdarma.  J. Talár podotkol, že zvýšením vstupného obyvatelia mesta vo väčšej miere podporia samotný klub a jeho ďalšie napredovanie.

Hokejisti by na ľad najradšej vykorčuľovali v prvej dekáde augusta.

Nový tréner, druholigového Bardejova, nie je bardejovskému fanúšikovi neznámy. Ján Vodila tunajšie prostredie pozná, vracia sa po dvoch rokoch. ,,Prípravu na suchu sme začali prvého mája na zimnom štadióne. Trvala osem týždňov. Hráči kondíciu naberali v telocvični a posilovni. Napriek amatérskému tímu, som z hráčov milo prekvapený. Po príchode z práce si na tréningu svoje odmakali. V súčasnom období čakáme na spustenie výroby ľadu.“ 

Prípravu na suchu hokejisti nemajú v láske. Prevaľovať musia aj veľké pneumatiky.

Vedúci bardejovskej hokejovej mládeže Tomáš Ivan priblížil plány mládežníkov pred začiatkom ročníka. ,,Máme pripravené rôzne náborové projekty. Spomeniem korčuliarsku olympiádu pre škôlky, ktorá by mala začať v októbri. Bude určená pre prípravku, teda pre škôlkárov v posledných ročníkoch. Máme taktiež rozpracované projekty pod hlavičkou Slovenského zväzu ľadového hokeja, 3. 12. 2017 bude podujatie „Deti na hokej“, v spolupráci s HK Bardejov plánujeme ďalšiu náborovú akciu pod názvom „Rodina na ľade“. Hokej a korčuľovanie chceme, čo najviac priblížiť malým deťom.“ V spoločnosti prevláda mienka, že hokej je finančne náročný. V Bardejove deti dostávajú kompletnú hokejovú výstroj. Rodičia pre deti zaobstarávajú iba korčule.

Rozpracované sú projekty zriadenia telocvične v areáli zimného štadiónu a skvalitnenia posilovne. Mládežnícky klub má v pláne vychovávať hokejistov pre juniorsky a seniorsky hokej, aby bol pre hráčov zabezpečený plynulý prechod, ktorý v Bardejove dlhé roky absentoval.

Mládeži sa okrem Ľ. Baranka (v strede) budú venovať bratia Vladimír a Stano Mojdisovci, Patrik Sokoli či Slavomír Fedoročko.
Hokejový klub plánuje hľadať talenty v radoch detí z materských škôlok či počas plánovaných podujatí na ľade.

Pýtali sme sa…

Otázka na V. Ducára, generálneho manažéra klubu.

Váš predchodca, Andrej Gmitter, počas pôsobenia pri bardejovskom hokeji avizoval na štadióne rôzne vylepšenia. Okrem miestnosti v rohu štadióna nespravil nič. V prvom roku Vaše združenie vybudovalo kaviareň, máte nejaké novinky pred novou sezónou pre fanúšikov a hokejistov?

,,Čo sa týka bývalého vedenia, neviem aké mali dohody a zmluvy či už s mestom alebo so správcom zimného štadióna – mestským podnikom Bapos. V spolupráci s mládežníckym klubom máme v pláne priestory zimného štadióna vylepšovať a skvalitňovať. Je to dosť finančne náročné, ale verím že v spolupráci so sponzormi sa nám to bude dariť. Kaviareň sme vybudovali svojpomocne, tak ako nás tu vidíte. Chodili sme tu po večeroch a financovali viacmenej z vlastných peňazí. Myslíme si, že priestory zimného štadióna je potrebné skvalitniť a spestriť pre návštevníka, lebo od vybudovania v roku 2006 sa tu v podstate nič nezmenilo. Máme pripravené novinky, ktoré fanúšik postrehne pri návšteve prvého zápasu proti Sabinovu, 16. septembra.“

Aj v druhej sezóne HK Bardejov si bude môcť bardejovský fanúšik zájsť do hokejovej kaviarničky.

Otázka pre P. Goriščáka, prezidenta HK Bardejov.

Spomínali ste podporu klubu súkromnými sponzormi. Bude mať bardejovský hokej aj svojho generálneho sponzora, prípade top sponzora? 

,,Boli by sme veľmi radi, keby sme takého sponzora mali. Myslím, že sa môže stať, že nejaký silný sponzor príde. Ťažko mi je to však povedať dopredu, pokiaľ veci nie sú dotiahnuté do konca. Momentálne máme podporu vyskladanú od viacerých sponzorov po menších príspevkoch.“

Záverečnú otázku sme adresovali T. Ivanovi, vedúcemu MHC Bardejov.

V uplynulom období v meste rezonovala správa o výstavbe novej haly v areáli Základnej školy na Komenského ulici. Potrebuje bardejovská mládež ďalšiu halu pre svoj rozvoj?

,,Nová hala by potrebná bola, ale nie v priestoroch 1. ZŠ. Je škoda, že o jej umiestnení neprebehla nejaká širšia diskusia medzi dotknutými stranami. Tak ako ste sa o umiestnení dozvedeli Vy, dozvedeli sme sa to aj my. Určite by to bola téma na dlhší rozhovor, ale momentálne by som sa k tomu nechcel bližšie vyjadrovať.“ 

V bývalej šatni pre verejnosť by mala vzniknúť nová moderná telocvičňa pre mladých hokejistov.
Zarastenú plochu pred štadiónom by v budúcnosti mohla vystriedať letná terasa či detské ihrisko.

FOTOGALÉRIA:


Máte v pláne navštevovať zápasy mužov HK Bardejov, prípadne tímu juniorov?

Zobraziť výsledky

Loading ... Loading ...

Spracoval: D.P.

Ohodnoť článok

Hodnotíte kliknutím na hviezdičku!

Priemerné hodnotenie / 5. Hlasov:

Zatiaľ žiadne hlasy. Buďte prvý!

Podobné príspevky

Subscribe
Upozorniť na
guest
0 (KOMENTÁRE)
Inline Feedbacks
View all comments
0
Pridajte komentár pod článkom. Ďakujeme!x