ONline Bardejov

Náprava! Obnova info panela v centre mesta sa blíži ku koncu.

Náprava! Obnova info panela v centre mesta sa blíži ku koncu.

Rozbitá vitrína, hrdzavá konštrukcia, vyblednuté fotky. Pred jarmokom by to bola zlá vizitka v centre mesta. Bardejovská televízia vo svojej reportáži v uplynulých dňoch priniesla správu, že oddelenie kultúry sa rozhodlo pre jej obnovu. Pritom vôbec nejde o jej prvú obnovu. Je zaujímavé, že práce sa rozbehli po našom poukázaní zlého stavu. 


Na facebookovej stránke ONline Bardejov sme 4. augusta zverejnili príspevok s názvom: Info panel na Radničnom námestí hrdzavie, chýba mu sklenná výplň, kde sme uviedli nasledovné:

,,Pred jarmokom by malo byť v našom meste všetko tip top. Do mesta v závere augusta prichádzajú delegácie z partnerských miest či návštevníci z celého Slovenska. Hrdzavý panel si vyžaduje kozmetické úpravy. Je začiatok augusta, počasie je priaznivé, práce sa môžu začať.”

Ubehlo pár dní a práce sa reálne aj začali. Tesne pred jarmokom je info panel vymaľovaný, ostáva umiestniť obsah a upraviť najbližšie okolie. Vedúci Oddelenia kultúry na Mestskom úrade v Bardejove, Martin Choma, nám povedal, že časť nástenky bude slúžiť pre potreby mesta, kde bude premiestnená úradná tabuľa Mesta Bardejov a v druhej časti by mal byť umiestnený obrazový materiál.

V súčasnosti má Mesto Bardejov úradnú tabuľu za oknom Okresnej knižnice D. Gutgesela a vo vstupnej časti mestského úradu.

Po výzve na sociálnej sieti sa práce rozbehli… 

Práce odštartovali 10. augusta

Pozabudlo sa na odburinenie plochy v okolí info panela

Prechádzajúca obnova

Pri príležitosti 770. výročia prvej písomnej zmienky o meste Bardejov patril, v roku 2011, obsah panela fotografiám z minulosti a archívnym záberom mesta.


V roku 2010 bola info tabuľa ošetrená novým náterom a očistením dlažby v jej okolí. Z rozpočtu mesta bolo v tom čase na opravu vyčlenených 220 eur.

V roku 2011 očistili aj dlažbu, v roku 2017 zatiaľ nie…

Spracoval: D.P.

Podobné príspevky

guest
0 (KOMENTÁRE)
Inline Feedbacks
View all comments
0
Pridajte komentár pod článkom. Ďakujeme!x
()
x