Máj ozdobili a vztýčili v Bardejove i v niektorých obciach okresu

Máj ozdobili a vztýčili v Bardejove i v niektorých obciach okresu

Postavili vo Vašej obci máj? Táto tradícia v očiach našej mládeže stále viac upadá do zabudnutia. V dnešný deň sme prešli viaceré obce okresu, no máj sme v nich nevideli. Stále sa však nájdu mládenci a ochotní miestni obyvatelia a obyvateľky obcí, ktorí máj vyzdobia aj postavia. Petrová, Chmeľová, Smilno svoj máj má. Bardejov až dva! 


Prvomájový pestrý program na Radničnom námestí začal o 13. hodine. Príjemné počasie prilákalo na námestie stovky ľudí. Bardejovský „májik“ ozdobila a postavila Folklórna skupina Mokrolužan. Predstavenie Mira Jaroša zaujalo najmenších návštevníkov podujatia, kedy námestie doslova ožilo deťmi.


Máj si postavili aj susedia z ulíc

Susedia z Ulíc Fraňa Kráľa a Pod Brehom už tradične stavajú spoločne máj. Dobré susedské vzťahy, ale aj radosť z rekonštruovanej ulice boli dnes dôvodom na oslavu.

FOTOGALÉRIA:


Stavanie mája v Smilne

,,Tradície našich otcov a mám je krásne udržiavať. Čo by to bola za tradícia, ak by sa na ňu len spomínalo. I preto sme sa dnes v Smilne rozhodli, tak ako po minulé roky uctiť si našich predkov, rodičov, ich úsilie nám túto krásu tradíciu zachovať. Máj v dedine predsa nemôže chýbať! Jeden z najkrajších symbolov mladosti, jari, ale i lásky. Za pomoci pána starostu a maličkej hŕstky dobrých ľudí sme to tento rok opäť s prehľadom zvládli. Tradícia v Smilne traduje ďalej, opäť sa máme čím pýšiť. Trochu ma len mrzí, že drvivá väčšina mladých dáva v taký krásny, slnečný deň prednosť sociálnym sieťam a televízii ako niečomu, vďaka čomu môžu byť hrdí na svoju minulosť.“ Matúš G.

FOTOGALÉRIA:


Máj stojí aj v Petrovej


Máj zdobí aj obec Chmeľová, ktorý si môžete vychutnať aj v tomto netradičnom pohľade


Fotografie a krátky text zo stavania mája vo Vašej obci nám môžete poslať do správy na facebooku alebo na email onlinebardejov@onlinebardejov.com


Spracoval: D.P.

 

Ohodnoť článok

Hodnotíte kliknutím na hviezdičku!

Priemerné hodnotenie / 5. Hlasov:

Zatiaľ žiadne hlasy. Buďte prvý!

Podobné príspevky

Subscribe
Upozorniť na
guest
0 (KOMENTÁRE)
Inline Feedbacks
View all comments
0
Pridajte komentár pod článkom. Ďakujeme!x