ONline Bardejov

Lávka opäť “pripravená” na nadchádzajúcu sezónu

Lávka opäť “pripravená” na nadchádzajúcu sezónu

Na to, že drevená lávka je počas roka väčšinou neprechodná pre svoj zlý technický stav, sme si už zvykli. Väčšinou išlo o poškodenú mostovku, ktorá bola nebezpečná a tak bolo namiesto opravy jednoduchšie lávku zatvoriť.


(Doplnené o stanovisko: 17.4. 2018)

Kúpeľná sezóna síce ešte oficiálne nezačala, no jar už otvorila svoje dvere dokorán. Čas na prechádzky, napríklad aj v kúpeľnom areáli. Ak sa však vyberiete k Lávke Priateľstva zostanete sklamaný. Mnohých už ani neprekvapí fakt, že je zatvorená. Minulý rok tomu nebolo inak. Aj keď sa v minulom roku podarilo opraviť časť mostovky, hlavná časť lávky ostáva stále v dezolátnom stave.

Po tejto zime sme ostali prekvapení. Okrem poškodenej mostovky je poškodená aj nosná konštrukcia. Jedna zo vzpier to nevydržala a prelomila sa ako zápalka. Budeme sledovať ako dlho potrvá jej výmena.

[vc_row][vc_column][vc_cta h2=”” shape=”square” style=”custom” custom_text=”#1e73be”]Lávka bola spustená do prevádzky v roku 2011 a odvtedy sa stala jednou z dominánt kúpeľného areálu. Meria 54,2 metra a radí sa medzi jednu z najdlhších drevených lávok na Slovensku.[/vc_cta][/vc_column][vc_row][/vc_row][vc_column][/vc_column]

Práce na oprave by mali začať 18. apríla

Podľa technického riaditeľa Jozefa Baču je drevená lávka v súčasnosti uzatvorená z dôvodu poškodenia vplyvom poveternostných podmienok, ako aj z dôvodu opotrebovania materiálu. Ďalej dodáva:

„Máme nachystaný materiál na opravu, ktorý musel prejsť procesom sušenia. Predpokladáme, že práce na oprave sa začnú 18. 4. 2018 a práce sa ukončia dňa 27. 4. 2018. Všetkým návštevníkom Bardejovských Kúpeľov sa ospravedlňujeme za dočasnú odstávku.” Uzatvára Jozef Bača.

FOTOGALÉRIA:


SÚVISIACE ČLÁNKY:

Spracoval: M.M.

Podobné príspevky

guest
0 (KOMENTÁRE)
Inline Feedbacks
View all comments
0
Pridajte komentár pod článkom. Ďakujeme!x
()
x