Fontána v Promenádnom parku prechádza výraznejšou opravou

Fontána v Promenádnom parku prechádza výraznejšou opravou

Nie je to tak dávno, čo sa spustila do prevádzky novovybudovaná fontána v Promenádnom parku. Kto by však po uvedení do prevádzky v roku 2010 predpokladal, že už o pár rokov bude potrebná jej rozsiahlejšia oprava!


V týchto dňoch prebieha, a nie je to len oprava prasklín či iné drobnosti, ktoré sme už v uplynulých rokoch zachytili a realizovali sa každoročne pred začiatkom sezóny. Po siedmich rokoch prevádzky si obklad vane fontány vyžaduje dôkladnú rekonštrukciu. Kamenné platne povolili. Na veľkej časti fontány je ich potrebné nanovo osadiť. Kladieme si otázku, či ide o zlý výber materiálu alebo to je len fušerská práca?

Je naozaj smutné, že už po relatívne krátkej dobe je potrebná taká zásadná rekonštrukcia. Svedčí to o kvalite odvedenej práce. Stavbu fontány sme sledovali od jej začiatku a dá sa povedať, že sa robila veľmi „narýchlo“. Fontána, ako aj celý zrevitalizovaný priestor Promenádneho parku sa stal obľubeným miestom všetkých Bardejovčanov a návštevníkov mesta. Samotná fontána je vybavená 43 kusmi paralelne zapojených samostatných výstrekov a jedenou kombinovanou oddelenou ružicou, ktorá dotvára príjemné prostredie v tesnej blízkosti Archívnej bašty.

Fontána v čase výstavby pred nalepením obkladu, ktorý dnes opadáva. (október 2010)

Na fontáne nájdeme kopec iných deštrukcií. Niektoré sa dajú ospravedlniť časom či pôsobením poveternostných vplyvov, no pri väčšine je to o kvalite prevedených prác. Ako sa hovorí: „Práca chvatná, málo platná“, čo platí aj tu.

Pozrite si ako to vyzerá s fontánou a čo si ešte vyžaduje opravu:


FOTOGALÉRIA:

(doplnené 17.3. 2018)

Myslíte si, že je v poriadku, že fontána nevydržala ani 10 rokov?

Zobraziť výsledky

Loading ... Loading ...
Spracoval: M.M. / Foto: D.P.

Ohodnoť článok

Hodnotíte kliknutím na hviezdičku!

Priemerné hodnotenie / 5. Hlasov:

Zatiaľ žiadne hlasy. Buďte prvý!

Podobné príspevky

Subscribe
Upozorniť na
guest
0 (KOMENTÁRE)
Inline Feedbacks
View all comments
0
Pridajte komentár pod článkom. Ďakujeme!x