V galérii HOS do konca augusta vystavuje bardejovský výtvarník Ľudo Ševčík

V galérii HOS do konca augusta vystavuje bardejovský výtvarník Ľudo Ševčík

Pri príležitosti 50. narodenín bardejovského výtvarníka Ľuda Ševčíka je od 5. augusta v Galérii Hornošarišskeého osvetového strediska širokej verejnosti prístupná výstava obrazov autora. Počas vernisáže výstavy bolo predajom tlačených reprodukovaných prác autora vyzbieraných 160 eur. Tie poputujú sa na nákup výtvarných potrieb pre Detské oddelenie Nemocnice sv. Jakuba.


Nikdy nemal ambíciu vystavovať. Tento pocit ho uchvátil až v poslednom čase, a tak pri svojom okrúhlom jubileu, 50 rokov, sa predstavuje bardejovskej verejnosti prvou ucelenou autorskou výstavou, na ktorú sa intenzívne pripravoval posledný polrok.

Ľudo Ševčík sa narodil 24. 8. 1966 v Bardejove, kde aj v súčasnosti žije a tvorí. Maľovať začal už ako 9-ročný. Inšpiráciou mu bol jeho starší brat, ktorý ho učil základným ťahom štetcom.

Maľuje s prestávkami. Venuje sa viacerým technikám ako je olej, akvarel, colorovaná perokresba, kresba uhlíkom i ceruzkou.Rád maľuje prírodu, architektúru a portrét. Venuje sa abstraktnej tvorbe a v poslednom období ho upútal surrealizmus.

16
Častou témou obrazov Ľuda Ševčíka sú dominanty mesta Bardejov.

Ľudo Ševčík nezaprie lokálpatriota. Namaľoval nespočetné množstvo obrazov Bardejova, najmä jeho historického námestia. Zúčastňuje sa kolektívnych výstav, v HOS – Výtvarný salón, domácich i zahraničných plenérov. Vystavoval aj v Ostrave a Českých Budejoviciach.


FOTOGALÉRIA:

Ohodnoť článok

Hodnotíte kliknutím na hviezdičku!

Priemerné hodnotenie / 5. Hlasov:

Zatiaľ žiadne hlasy. Buďte prvý!

Podobné príspevky

Subscribe
Upozorniť na
guest
0 (KOMENTÁRE)
Inline Feedbacks
View all comments
0
Pridajte komentár pod článkom. Ďakujeme!x