Opis tragickej piatkovej dopravnej nehody medzi Malcovom a Gerlachovom

Opis tragickej piatkovej dopravnej nehody medzi Malcovom a Gerlachovom

Bilancia popoludňajšej dopravnej nehody troch automobilov, z piatka 16. septembra, medzi obcami Malcov a Gerlachov – päť zranených osôb, jedna žena pri prevoze do nemocnice zraneniam podľahla.


Dňa 16.09.2016 v čase okolo 14.00 hod. viedol 22-ročný muž z obce Snakov, okres Bardejov, osobné motorové vozidlo Volkswagen Bora, po štátnej ceste číslo 1/77 v úseku medzi obcami Malcov a Gerlachov. V mieste križovatky s vedľajšou cestou číslo 5443, v katastrálnom území obce Malcov, pri odbočovaní na túto vedľajšiu cestu, sa plne nevenoval vedeniu vozidla a nesledoval situáciu v cestnej premávke a nedal prednosť protiidúcemu vozidlu BMV 320d XD GT, ktoré viedol 35-ročný muž z Malcova v smere z obce Gerlachov do obce Malcov a vošiel do protismeru, v dôsledku čoho došlo k zrážke medzi oboma vozidlami a to aj napriek tomu, že vodič BMW sa snažil zrážke vyhnúť a strhol volant do ľavej strany, avšak zrážke nezabránil a svojou prednou pravou stranou vozidla narazil do pravej strany vozidla Volkswagen Bora v mieste predných dverí. Vplyvom nárazu sa jeho vozidlo na ceste otočilo a zadnou časťou narazilo do prednej ľavej časti na križovatke stojaceho vozidla značky Honda CRV, ktoré viedol 47-ročný muž z obce Hrabské, okres  Bardejov.

Pri dopravnej nehode došlo k zraneniu 7 ročnej spolujazdkyne z BMW, ktorá sedela v detskej autosedačke na prednom sedadle spolujazdca. Mladá spolujazdkyňa utrpela pomliaždenie hrudníka s predpokladanou dobou liečenia do 10 dní. Vo vozidle  Volkswagen Bora došlo k zraneniu vodiča, a to pomliaždenie hrudníka a brucha s predpokladanou dobou liečenia do 10 dní, k zraneniu 19 ročnej spolujazdkyne sediacej na zadnom sedadle za sedadlom vodiča, a to podvrtnutie krčnej chrbtice a pomliaždenie hrudníka a brucha s dobou liečenia viac ako 10 dní a k úmrtiu 55 ročnej spolujazdkyne, ktorá utrpela presne neurčené zranenie, ktorým počas prevozu do Nemocnice s poliklinikou sv. Jakuba v Bardejove podľahla.

Pri dopravnej nehode vyhasol ľudský život

V ten istý deň bardejovský vyšetrovateľ začal trestné stíhanie a súčasne vzniesol obvinenie voči 22-ročnému mužovi z obce Snakov, okres Bardejov, vodičovi Volkswagen Bora, za prečin usmrtenia spáchaného v súbehu s prečinom ublíženia na zdraví. Obvinený je stíhaný na slobode. Poškodením vozidiel vznikla predbežná škoda vyčíslená na 16 000 eur.

Pre portál ONline Bardejov informácie poskytol krajský policajný hovorca Daniel Džobanik.

Na mieste nehody zasahovali hasiči z Bardejova a Ľubotína (okres Stará Ľubovňa)
2
Na mieste nehody zasahovali hasiči z Bardejova a Ľubotína (okres Stará Ľubovňa)
Na mieste nehody zasahovali hasiči z Bardejova a Ľubotína (okres Stará Ľubovňa)

Ohodnoť článok

Hodnotíte kliknutím na hviezdičku!

Priemerné hodnotenie / 5. Hlasov:

Zatiaľ žiadne hlasy. Buďte prvý!

Podobné príspevky

Subscribe
Upozorniť na
guest
0 (KOMENTÁRE)
Inline Feedbacks
View all comments
0
Pridajte komentár pod článkom. Ďakujeme!x