Galavečer ocenených – predstavitelia mesta ocenili ženy, učiteľky a športovcov!

Galavečer ocenených – predstavitelia mesta ocenili ženy, učiteľky a športovcov!

Bardejov – V sobotu 23. marca sa v bardejovskej športovej hale pod záštitou primátora mesta uskutočnil Galavečer ocenených za rok 2018. Vyhlasovali sa najúspešnejšie učiteľky, ženy a športovci okresu Bardejov. Vystúpili Cigánski diabli, Folklórny súbor Čerhovčan a Freestyle football hup.


V úvodnom príhovore privítal predstaviteľov mesta, oceňovaných a divákov štátny tajomník Ministerstva životného prostredia SR – Norbert Kurilla. Ocenení boli víťazmi ankiet Zlaté srdce, Učiteľka roka a Športovec roka.V anketách hlasovala široká verejnosť.

Okresná organizácia Únie žien Slovenska v Bardejove každoročne udeľuje ocenenie ženám pri príležitosti Medzinárodného dňa žien. Anketa Žena roka sa po desiatich rokoch premenovala na Zlaté srdce.V tejto ankete bolo ocenených päť žien.

N. Kurilla (vľavo) sa v Bardejove v poslednom období začal objavovať častejšie. K moderátorskemu mikrofónu sa po odmlke vrátil Réne Semanišin.

Ocenenou v kategórii Zlaté srdce bola poslankyňa obecného zastupiteľstva Gaboltov Iveta Borovská, podnikateľka Alica Fecková, primárka oddelenia tuberkulózy a pľúcnych chorôb Helena Leščišinová, starostka obce Kochanovce Jana Lazoriková a autorka textov ľudových piesní Margita Majirská.

Marec je mesiacom kníh a 28. marec patrí dňu učiteľov. Pri tejto príležitosti boli v ankete Učiteľka roka ocenené učiteľky Mária Ovšonková, Emília Pavličková, Milena Delejová, Viera Fedorová, Viera Cmarová, Helena Koreňová, Iveta Hatalová, Emília Fedorová, Iveta Spišáková, Jana Semanišinová, Viera Drotárovská, Mária Tomčíková, Mária Cimbaľáková, Anna Petrišáková. V tejto ankete bolo ocenených až 14 učiteliek.

 

Športovcom roka sa v Bardejove stal Dominik Krok

Vyhlasovatelia 56. ročníka ankety Športovec roka vyhodnotili trojicu najúspešnejších športovcov v kategórii jednotlivcov, jeden športový kolektív, športový talent a športovú legendu.

Najviac hlasov v ankete získal hádzanár Tatranu Prešov Dominik Krok, ktorý je najlepším hráčom v Slovnaft Handball Extralige a najlepšia ľavá spojka na Slovensku. Hneď za ním sa umiestnil držiteľ viac ako dvadsiatich slovenských a svetových titulov Ján Velgos. Ten obhájil už štvrtý titul majstra sveta v silovom trojboji a titul najsilnejšieho dorastenca sveta. Na treťom mieste sa umiestnila futbalistka Partizána Bardejov – Maja Dimitrijevič.

Titul športový talent roka získal 13-ročný rozohrávač basketbalu René Rusňák. Športovou legendou sa stal bývalý futbalový brankár Partizána Dušan Remeta. V kategórii športový kolektív si prevzali cenu futbalistky Partizána s trénermi Ľubomírom Čekanom a Jurajom Čobejom. Tak ako v celej ankete, tak aj v hlasovaní verenosti sa športovcom roka s najväčším počtom hlasov stal Dominik Krok.

„Ďakujem všetkým, ktorí mi dali svoj hlas. Každé ocenenie si vážim a som zaň veľmi vďačný. V Prešove sa cítim ako doma a je mi tu dobre. Som tu už deväť sezón a predĺžil som si zmluvu o ďalšie dve sezóny. Určite by som chcel skúsiť niekedy aj zahraničie. Prajem všetkým umiestneným a každému športovcovi veľa zdravia, pretože to je v športe najdôležitejšie,“ vyjadril sa pre portál ONline Bardejov víťaz ankety Dominik Krok.

Ceny odovzdával primátor mesta Bardejov Boris Hanuščák, zástupca primátora Vladimír Saučinský, štátny tajomník Norbert Kurilla, poslanec NR SR Ľubomír Blaha, predsedníčka organizácie Únie žien Eva Kučová, prednosta Okresného úradu v Bardejove Miroslav Bujda, vedúca Školstva a telesnej kultúry MsÚ Eva Barbuľaková.

Medzi jednotlivými anketami galavečera bol pripravený kultúrny program, počas ktorého vystúpili Cigánski diabli, Folklórny súbor Čerhovčan a zruční freestajlisti s loptami a inými pomôckami.


FOTOGALÉRIA:Spracovala: Radoslava Podubinská/ Foto: R. P.

Ohodnoť článok

Hodnotíte kliknutím na hviezdičku!

Priemerné hodnotenie / 5. Hlasov:

Zatiaľ žiadne hlasy. Buďte prvý!

Podobné príspevky

Subscribe
Upozorniť na
guest
0 (KOMENTÁRE)
Inline Feedbacks
View all comments
0
Pridajte komentár pod článkom. Ďakujeme!x