ONline Bardejov

Ďalší alkohol za volantom! Výsledok, ohrozenie na živote ostatných účastníkov cestnej premávky a materiálne škody

Ďalší alkohol za volantom! Výsledok, ohrozenie na živote ostatných účastníkov cestnej premávky a materiálne škody

Dňa 24.10.2018 poverený príslušník PZ začal trestné stíhanie a súčasne vzniesol obvinenie 49 ročnému mužovi z obce Sveržov, okr. Bardejov, pre prečin „ohrozenie pod vplyvom návykovej látky. Vodič nafúkal 1,65 promile.


Obvinený muž dňa 24. 10. 2018 v čase okolo 13:45 hod. viedol osobné motorové vozidlo zn. Peugeot 206 combi po ceste III/5447 od čerpacej stanice Tarnov smerom na obec Sveržov. Oproti poľnohospodárskemu družstvu pred obcou Sveržov pri predchádzaní svojou pravou prednou časťou vozidla zachytil ľavý zadný nárazník osobného motorového vozidla Toyota Aygo, v dôsledku čoho došlo k zrážke vozidiel. Následne obvinený s vozidlom zišiel na priekopu po ľavej strane cesty, vozidlo sa snažil vyrovnať, následne vozidlo odhodilo na priekopu po pravej strane cesty, kde sa jedenkrát s vozidlom prevrátil.

Vodič Peugeotu bol podrobený dychovej skúške na alkohol kde mu bola nameraná koncentrácia alkoholu 0,79 mg etanolu na liter vydychovaného vzduchu. To je v prepočte 1,65 promile!

[vc_row][vc_column][vc_cta h2=”” shape=”square” style=”custom” custom_text=”#1e73be”]

Stupeň opilosti: Stredná opilosť

„Psychomotorika je už výrazne narušená – sú prítomné poruchy koordinácie a spomalenie telesných pohybov, znížená pozornosť. Afektivita (tj. približná reaktivita na podnety) je labilná – nálada sa môže buď zlepšiť, alebo naopak nastupuje celkový útlum (možno až k zaspaniu), možné aj kolísanie z oboch krajných polôh. Deliberácia jednania (zníženie zábran), opilecká sebevražednost, agresivita.” (zdroj: prevodnik.tester.sk)

[/vc_cta][/vc_column][vc_row][/vc_row][vc_column][/vc_column]

Pri dopravnej nehode došlo k ľahkému zraneniu obvineného vodiča s predpokladanou dobou liečenia do 7 dní, jeho spolujazdec (58r.) utrpel ľahké zranenie s predpokladanou dobou liečenia do 7 dní. Celková škoda na vozidlách predstavuje cca 2000 eur. Obvinený je stíhaný na slobode.

Zdroj: KR PZ Prešov / Spracoval: D.P.

Podobné príspevky

guest
0 (KOMENTÁRE)
Inline Feedbacks
View all comments
0
Pridajte komentár pod článkom. Ďakujeme!x
()
x