ONline Bardejov

78-ročný Kľušovčan zrazil na Krátkom rade 77-ročnú chodkyňu z Kľušova. Tá zraneniam podľahla.

78-ročný Kľušovčan zrazil na Krátkom rade 77-ročnú chodkyňu z Kľušova. Tá zraneniam podľahla.

Dopoludnia na Krátkom rade došlo k stretu osobného vozidla a chodkyne. Pred troma rokmi o niekoľko metrov vyššie, vyhasol na priechode pre chodcov život 68-ročnej ženy. Najfrekventovanejšia cesta v meste si vyžaduje zvýšenú pozornosť zo strany vodičov, ale aj chodcov. 


,,Žena utrpela ťažké poranenia. V kritickom stave a umelom spánku ju záchranári transportovali do bardejovskej nemocnice,” prvotné informácie poskytla Alena Krčová z Operačného strediska záchrannej zdravotnej služby. Neskôr nám hovorca polície potvrdil úmrtie chodkyne.

,,V stredu 24.10.2018 v čase okolo 09.20 hod. došlo v Bardejove na Ul. Krátka rad k smrteľnej dopravnej nehode. V smere od Prešova viedol 78 ročný muž z obce Kľušov osobné auto Citroen Berlingo. V ľavom jazdnom pruhu v smere svojej jazdy na rovnom úseku štvorprúdovej vozovky ľavou prednou časťou svojho vozidla narazil do chodkyne, ktorá v tom čase prechádzala po prechode pre chodcov v blízkosti autobusovej zastávky z prava do ľava v smere jazdy vozidla. Zrazená 77-ročná žena z obce Kľušov utrpela ťažké poranenia, ktorým po prevoze do nemocnice NsP Bardejov podľahla. Výsledok dychovej skúšky na alkohol bol u vodiča negatívny. Miera zavinenia je v štádiu vyšetrovania. Škoda na vozidle cca. 700 eur. Bardejovský vyšetrovateľ začal trestné stíhanie vo veci prečinu usmrtenia,” o nehode informoval krajský policajný hovorca Daniel Džobanik.

 

Policajti zastavili na nevyhnutný časť premávku na najfrekventovanejšej ceste v meste.
Policajti a vyšetrovateľ pri zabezpečovaní a dokumentácii miesta nehody.

FOTOGALÉRIA: 


Dopravné nehody na Krátkom rade

K dopravnej nehode s následkom usmrtenia došlo aj pred troma rokmi, keď domiešavač na priechode pre chodcov zachytil 68-ročnú chodkyňu.

,,Dňa 28.4.2015 o 09.30 hod. v Bardejove na ul. Krátky rad došlo k dopravnej nehode medzi nákladným motorovým vozidlom zn. Tatra 815, ktoré viedol 36-ročný vodič a 68-ročnou chodkyňou. Chodkyňa z nezistených príčin náhle vošla do jazdnej dráhy vozidla z pravej strany z pohľadu vodiča. Pri zrážke utrpela zranenia, ktorým po prevoze do nemocnice podľahla. Na mŕtvole bude vykonaná pitva. Požitie alkoholu u vodiča zistené nebolo,” toľko z vyjadrenia hovorcu polície Daniela Džobanika spred troch rokov.

Zrážka motorkára s hliadkou polície (30.8.2015)


Nehoda mladíka pod vplyvom alkoholu (06.4.2015)

 


SÚVISIACE ČLÁNKY:

Spracoval: D.P.

Podobné príspevky

guest
0 (KOMENTÁRE)
Inline Feedbacks
View all comments
0
Pridajte komentár pod článkom. Ďakujeme!x
()
x