Chcete si tvorivo oddýchnuť – príďte do Dielne ľudových remesiel HOS

Chcete si tvorivo oddýchnuť – príďte do Dielne ľudových remesiel HOS

Hornošarišské osvetové stredisko v Bardejove už vyše 20 rokov organizuje vo svojej Dielni ľudových remesiel kurzy a tvorivé dielne tradičnej i modernej ľudovoumeleckej tvorby.


DĽR vznikla v roku 1996 s cieľom zachovávania výučby a propagácie ľudovej tvorby s dôrazom na náš región. Jej hlavným poslaním bolo a je podporiť záujem o hmotnú i nehmotnú kultúru a jej uchovávanie, ale aj podporu regionálnej výtvarnej a estetickej výchovy u detí a širokej verejnosti. Bola prvá a v tom čase aj jediná v našom regióne.

Počas tohto obdobia sa v nej vystriedalo mnoho záujemcov, ktorí sa naučili pracovať s hlinou, prútím, textilom … Najaktívnejšie sú paličkárky, ktoré sa pravidelne stretávajú pri tvorbe paličkovanej čipky už vyše 15 rokov a dosahujú pekné výsledky na mnohých výstavách po Slovensku.

V minulom roku prešla DĽR celkovou rekonštrukciou, čím sa rozšírili a zmodernizovali priestory dielne. Vytvorilo sa tak príjemné prostredie na ďalšiu prácu s jednotlivými druhmi remeslá. Okrem členov OZ Tvorivosť, ktoré pracuje pri HOS sa tu bude môcť stretávať široká verejnosť. Chceme dať priestor šikovným, kreatívnym ženám, ktoré sa chcú naučiť niečo nové a možno aj rozšíriť rady OZ Tvorivosť.

Okrem pondelkov, ktoré budú rezervované pre dospelých, chceme sa zamerať aj na detí a školy, ktorým budú vyhradené stredy. Nie je vylúčené, že podľa záujmu sa činnosť  postupne upraví.


Ak chcete si tvorivo oddýchnuť, neváhajte a príďte do DĽR v Hos-ke, na Rhodyho ul. 6 v Bardejove, kde Vás radi privítame a určite aj niečo nové naučíme. Čaká Vás príjemné prostredie, pohoda, relax, ale aj nové skúsenosti, ktoré môžete ďalej rozvíjať.

Príďte sa inšpirovať a vytvoriť si svoj originálny výrobok. Nutná rezervácia.


Kontakt: Emília Moravcová, HOS Bardejov, č.t. 0907063599.

 

Ohodnoť článok

Hodnotíte kliknutím na hviezdičku!

Priemerné hodnotenie / 5. Hlasov:

Zatiaľ žiadne hlasy. Buďte prvý!

Podobné príspevky

Subscribe
Upozorniť na
guest
0 (KOMENTÁRE)
Inline Feedbacks
View all comments
0
Pridajte komentár pod článkom. Ďakujeme!x