Asfaltová paráda pokračuje, na rad prišla Nábrežná ulica

Asfaltová paráda pokračuje, na rad prišla Nábrežná ulica

Boli sme sa pozrieť ako vyzerajú ďalšie zrekonštruované úseky chodníkov. Nový asfaltový kryt dostala pešia komunikácia na Nábrežnej ulici a prevedenie prác znovu vyvoláva množstvo otáznikov.


Poklopy dvoch kanalizačných šácht sú hlboko pod úrovňou nového živičného krytiu. Hrozí tu podvrtnutie nohy. Nájdete tu asfalt v živom plote bez úpravy hrán. Novému povrchu sa nevyhli ani vstupy do obytných blokov. Každý je však prevedený iným spôsobom. Nájdeme tu oblúky, pravé uhly, inde lichobežníky. Skrátka „ako vyšlo“.

Otázky kompetentným sme zasielali už pri predošlej rekonštrukcii krytu na ulici pod Lipkou, kedy sa nám ozval nespokojný obyvateľ ulice. Sťažoval sa na odfláknuté prevedenie prác a že sa pokládka nového krytu realizovala na starom popraskanom podklade, asfalt bol položený na koreňoch od stromov a prístup do dvorov a k chodníkom nebol vôbec dorovnaný.

Práce pokračovali aj na iných úsekoch v meste. Ďalšia fotodokumentácia bola vyhotovená z Gorlickej ulice v medziblokovom priestore, kde si vyslednú realizáciu môžete pozrieť sami v tejto fotogalérii.

Ako sme už spomínali vyššie, otázky ohľadom asfaltových aktivít v pôsobnosti samosprávy mesta Bardejov sme zaslali (13.6.2017) vedúcemu oddelenia podnikateľských činností M. Serečunovi a hovorcovi mesta J. Guligovi. Do dnešného dňa sme však odpovede neobdržali. A tak prikladáme aspôň ich znenie:

  • Počas realizácie opravy chodníka na ulici Pod Lipkou sa na nás obrátil nespokojný obyvateľ tejto ulice, ktorý nás upozornil na niektoré nedostatky. Sú pri tejto oprave dodržané všetky technologické a pracovné postupy?
  • Na opravu tohto chodníka si mesto objednalo súkromnú firmu, aké ďalšie úseky táto firma zrekonštruuje/rekonštuovala? Ste s ich prácou spokojný?
  • V Bardejove máme v porovnaní s inými mestami chodníky v relatívne dobrom stave, no však niektoré opravy sú len na oko a po pár rokoch je ich potrebné vykovávať znovu. Nie je preto rozumnejšie dbať na dôslednejšiu opravu (odstránenie pôvodných vrstiev asfaltu, oprava obrubníkov, príprava podkladu, úprava kanalizačných vpustí, prípadne iných poklopov sietí a pod.?)

FOTOGALÉRIA:


Ako sa vám pozdávajú nové zrekonštruované úseky chodníkov?

Zobraziť výsledky

Loading ... Loading ...

SÚVISIACE ČLÁNKY:

Spracoval: M.M., Foto: D.P.

Ohodnoť článok

Hodnotíte kliknutím na hviezdičku!

Priemerné hodnotenie / 5. Hlasov:

Zatiaľ žiadne hlasy. Buďte prvý!

Podobné príspevky

Subscribe
Upozorniť na
guest
0 (KOMENTÁRE)
Inline Feedbacks
View all comments
0
Pridajte komentár pod článkom. Ďakujeme!x