Vodič s 2,56 promile prešiel na červenú a spôsobil vážnu dopravnú nehodu!

Vodič s 2,56 promile prešiel na červenú a spôsobil vážnu dopravnú nehodu!

Nehodovosť na bardejovských cestách neutícha. V posledný októbrový deň, v podvečerných hodinách, došlo na Duklianskej ulici k zbytočnej dopravnej nehode. Vodič nerešpektoval svetelný signál Stoj!, čo je v Bardejove na dennom poriadku. Pomôcť by mohli kamery, monitorujúce frekventované križovatky.


,,Dňa 31.10.2018 poverený príslušník ODI Bardejov vzniesol obvinenie voči 55-ročnému mužovi z Bardejova pre prečin ohrozenia pod vplyvom návykovej látky, nakoľko dňa 31. 10. 2018 v čase okolo 18:40 hod. viedol osobné motorové vozidlo Hyundai i30 po ceste I/77 Bardejov v smere jazdy z ul. Duklianskej smerom na ul. Slovenskú.

Pri prechádzaní svetelnej križovatky Pod Vinbargom na signál ,,Stoj!“ nedal prednosť v jazde osobnému motorovému vozidlu VW Golf combi, ktoré viedol 32-ročný muž z Hrabovca, okr. Bardejov odbočujúci vľavo pri prechádzaní svetelnej križovatky na signál ,,Voľno“ v smere jazdy z ul. Pod Vinbargom smerom na ul. Dukliansku, ktoré vplyvom nárazu poškodil.

Vodič Hyundaia bol podrobený dychovej skúške na zistenie požitia alkoholických nápojov, kde mu bola nameraná hodnota 1,23 mg etanolu na liter vydychovaného vzduchu, čo predstavuje 2,56 promile.

Pri dopravnej nehode došlo k ľahkému zraneniu vodiča VW Golf s predpokladanou dobou liečenia nad 3. týždne, jeho spolujazdkyňa (36 r.) utrpela zranenia s predpokladanou dobou liečenia nad 3. týždne a druhá spolujazdkyňa (19 r.) utrpela zranenia s predpokladanou dobou liečenia nad 7. dní. Obvinený je stíhaný na slobode,“ čitateľov ONline Bardejov informoval krajský policajný hovorca Daniel Džobanik.

[vc_row][vc_column][vc_cta h2=““ shape=“square“ style=“custom“ custom_text=“#1e73be“]

Stupeň opilosti: ťažká opilosť (1,23 mg/l = 2,56 promile)

Blábolivá reč, neschopnosť samostatnej chôdze, psychické poruchy, výraznejšie poruchy chovania (opilecká sebevražednost, agresivita), zvracanie. (zdroj: prevodnik.tester.sk)

[/vc_cta][/vc_column][vc_row][/vc_row][vc_column][/vc_column]

Zdroj: KR PZ Prešov / Spracoval: M.M.

Ohodnoť článok

Hodnotíte kliknutím na hviezdičku!

Priemerné hodnotenie / 5. Hlasov:

Zatiaľ žiadne hlasy. Buďte prvý!

Podobné príspevky

Subscribe
Upozorniť na
guest
0 (KOMENTÁRE)
Inline Feedbacks
View all comments
0
Pridajte komentár pod článkom. Ďakujeme!x