ONline Bardejov

V nedeľu 23. júna sa to na cestách Bardejova a okresu hemžilo nehodami. Úradoval aj alkohol!

V nedeľu 23. júna sa to na cestách Bardejova a okresu hemžilo nehodami. Úradoval aj alkohol!

V uplynulú nedeľu sme na cestách bardejovského okresu ako aj v meste Bardejov zaznamenali niekoľko krátko po sebe idúcich nehôd, či škodových udalostí. Oslovili sme preto Krajské riaditeľstvo Policajného zboru v Prešove a pozreli sa bližšie, čo bolo ich príčinou. V jednom prípade hral významnú rolu alkohol, kde bola dychová skúška u vodiča z Raslavíc s pozitívnym výsledkom.


Prinášame sumár udalostí v pomerne krátkom časovom rozmedzí. Spoločným menovateľom týchto nehôd je, že sa všetky udiali v ten istý deň – v nedeľu 23.6. 2019. Či bolo v tento deň len „niečo vo vzduchu“ je na uváženie.

Dopravná nehoda na ul. Kpt. Nálepku v Bardejove

Dňa 23.6. 2019  krátko po 14-tej hodine došlo na ul. Kpt. Nálepku v Bardejove k dopravnej nehode. 70 ročný vodič z Bardejova pri vedení osobného motorového vozidla Mercedes Benz, prešiel s vozidlom do protismeru, kde narazil do osobného vozidla Suzuki Vitara, vedeného 42 ročným vodičom z Bardejova.  Pri tejto dopravnej nehode k zraneniam osôb nedošlo. K celkovej škode na majetku došlo vo výške cca 15.000.-€. Alkohol u vodičov bol negatívny. Príčina a miera zavinenia je v štádiu objasňovania.


Dopravná nehoda zo dňa 23.6.2019  medzi obcami Šiba – Hertník

Dňa 23. 6.2019  popoludní  došlo za križovatkou do obce Šiba k dopravnej nehode – zrážke osobného motorového vozidla zn. Škoda Octavia, vedeného 33 ročným vodičom z Bardejova a osobného motorového vozidla zn. VW Bora, vedeného 63 ročným vodičom z Hertníka. Pri nehode došlo na základe doterajších zistení k ľahkým zraneniam dvoch osôb,  škoda na majetku vo výške cca 6.000.-Eur. Alkohol u vodičov nebol zistený. Príčina a miera zavinenia je v štádiu objasňovania.


Dopravná nehoda zo dňa 23.6. 2019  na ceste II/545 pred obcou Raslavice

Dňa 23.6.2019 krátko pred 17-tou hodinou  došlo pred obcou Raslavice k dopravnej nehode, pri ktorej 46 ročný vodič osobného vozidla zn. Mercedes Benz z obce Raslavice, pravdepodobne neprispôsobil rýchlosť jazdy, dôsledkom čoho prešiel s vozidlom do protismeru, narazil do osobného motorového vozidla Mitsubishi Pajero, vedeného 36 ročným vodičov z Bardejova. K celkovej škode na majetku došlo vo výške cca 6.000.-Eur. Dychová  skúška u vodiča z Raslavíc bola pozitívna. Okolnosti nehody sú v štádiu objasňovania.


Dopravná nehoda zo dňa 23.6. 2019  na ceste I/77 v Bardejove, v križovatke ulíc Slovenská – Kúpeľná – Kacvinska

Dňa 23.6.2019 vo večerných hodinách došlo na ul. Slovenskej v Bardejove, k dopravnej nehode – zrážke osobného motorového vozidla zn. Audi A4, vedeného 20 ročným vodičom z Bardejova a osobného motorového vozidla zn. Mazda 5, vedeného 29 ročným vodičom z Poľska. Pri tejto dopravnej nehode došlo na základe doterajších zistení k ľahkému zraneniam dvoch osôb, škoda na majetku vo výške cca 10.000.-Eur.  Dychové skúšky u vodičov boli negatívne.


Okrem týchto nehôd sme v rovnaký deň aj vďaka našim fanúšikom zaznamenali ďalšiu dopravnú udalosť, opäť na ulici Kpt. Nálepku. Šlo o menšiu škodovú udalosť.


Prevencia končí, nastupuje represia

Na vysokú nehodovosť v rámci celého Slovenska reaguje aj Polícia Slovenskej republiky na svojej facebookovej stránke. Upozorňuje, že za posledných 7 dní zomrelo na slovenských cestách 14 ľudí. Len v piatok to bolo sedem. Cez uplynulý víkend dokopy 10. Celkovo išlo o 2 chodcov, 1 cyklistu, 3 motorkárov, 5 vodičov a 3 spolujazdcov.

Celú tlačovú konferenciu s viceprezidentom PZ Róbertom Bozalkom si môžete pozrieť v odkaze nižšie:

Zdroj: KR PZ  Prešov / Foto: KR PZ  Prešov.

Ohodnoť článok

Hodnotíte kliknutím na hviezdičku!

Priemerné hodnotenie / 5. Hlasov:

Zatiaľ žiadne hlasy. Buďte prvý!

Podobné príspevky

guest
0 (KOMENTÁRE)
Inline Feedbacks
View all comments
0
Pridajte komentár pod článkom. Ďakujeme!x