OBRAZOM: Konštrukcia novej lávky už pretína brehy rieky Topľa!

OBRAZOM: Konštrukcia novej lávky už pretína brehy rieky Topľa!

Po Oroszovej lávke budú mať chodci ďalšiu možnosť na prechod brehov rieky Topľa. V úrovni medzi futbalovým ihriskom a letným kúpaliskom v piatok za pomoci ťažkotonážneho žeriavu osadili nosnú časť budúcej lávky pre peších. V priebehu nasledujúcich týždňov bude realizátor stavby montovať bezbariérové rampy.


Hlavný stavbyvedúci zo spoločnosti Eurovia, a. s. – Zápotocký približuje základné údaje novej lávky: ,,Nová lávka ponad Topľu má 32 metrov a je široká tri metre. Vymontovaná a zhotovená bola vo Veľkom Šariši, čiže ide o slovenský výrobok. Po vnútornej strane lávky sú integrované dva led pásy po oboch stranách, z vonkajšej po jednom. Pochôdzna časť bude z dubového dreva s protišmykovou úpravou. Je určená predovšetkým pre peších.“

Výstavbu lávky pre hlavného zhovoviteľa revitalizácie nábrežia rieky Topľa Eurovia, a. s. realizuje bardejovská stavebná firma Dopravné staviteľstvo Bardejov, s. r. o.. Tá napríklad vybudovala most v Dlhej Lúke či Sveržove. Aktuálne firma realizuje modernizáciu detského ihriska na Nábrežnej ulici a taktiež v uplynulom období realizovala mosty medzi Prešovom a Košicami.


VIZUALIZÁCIA 


FOTOGALÉRIA:AKÝ BUDE MAŤ NÁZOV NOVÁ LÁVKA?

 

SÚVISIACE PRÍSPEVKY:

Spracoval: D.P./Foto: D.P.

Ohodnoť článok

Hodnotíte kliknutím na hviezdičku!

Priemerné hodnotenie / 5. Hlasov:

Zatiaľ žiadne hlasy. Buďte prvý!

Podobné príspevky

Subscribe
Upozorniť na
guest
0 (KOMENTÁRE)
Inline Feedbacks
View all comments
0
Pridajte komentár pod článkom. Ďakujeme!x