ONline Bardejov

ŠOKUJÚCE: 56-ročný vodič žiackeho autobusu šoféroval s viac ako 2 promile v krvi!

ŠOKUJÚCE: 56-ročný vodič žiackeho autobusu šoféroval s viac ako 2 promile v krvi!

Posadíte sa v autobuse na sedadlo a očakávate, že Vás vodič z miesta A do miesta B odvezie bezpečne. Ak sa Vám zdá, že javí príznaky opitosti, môžete sa cítiť ohrozený. V uplynulých dňoch vodič žiackeho autobusu spoločnosti SAD Prešov nafúkal. Za volant si nesadne dva roky.


Cestujúci linkového autobusu smer Nižná Voľa, 29. septembra v čase 13.53, oznámil na linku 158, že má podozrenie z opitosti vodiča autobusu.

Na ulici Starý blich policajná hliadka zastavila na odstavnej ploche linkový autobus SAD –  na pravidelnej linke s odchodom Bardejov – Nižná Voľa – Bardejov.

,,Policajti vodiča autobusu v rámci kontroly podrobili aj dychovej skúške na alkohol, ktorej výsledok bol pozitívny s nameranou hodnotou 1,05 mg/l etanolu na liter vydychovaného vzduchu. Policajti vodiča následne obmedzili na osobnej slobode a predviedli na policajné oddelenie. Po vykonaní potrebných procesných úkonov bardejovský vyšetrovateľ obvinil 56-ročného vodiča autobusu z prečinu ohrozenia pod vplyvom návykovej látky a umiestnil ho do cely policajného zaistenia. Muž bol stíhaný v tkz. super rýchlom konaní,” udalosť pre ONline Bardejov potvrdil prešovský krajský policajný hovorca, Daniel Džobanik.

(Pozn. redakcie: 1,05 mg/l = 2,19 promile, stupeň opilosti: ťažká opilosť, príznaky: blábolivá reč, neschopnosť samostatnej chôdze, psychické poruchy, výraznejšie poruchy chovania,opilecká sebevražednost, agresivita, zvracanie.)

Na odstavnej ploche na Ulici Starý Blich, polícia odklonila inkriminovaný autobus s podozrivým vodičom.

,,Sudca Okresného súdu Bardejov pre prípravné konanie v danej veci rozhodol dňa 2. októbra t.r. trestným rozkazom, ktorým uznal obvineného za vinného z prečinu ohrozenia pod vplyvom návykovej látky, za čo mu bol uložený peňažný trest vo výške 500 eur a pre prípad zmarenia uloženého peňažného trestu náhradný trest odňatia slobody v trvaní 1 roku,” uviedla hovorkyňa Krajského súdu v Prešove – Ivana Petrufová a ďalej dodala:

,,Zároveň bol obvinenému uložený trest zákazu činnosti viesť všetky druhy motorových vozidiel v trvaní dvoch rokov. S rozhodnutím súdu sa stotožnil prokurátor a rozhodnutie nadobudlo právoplatnosť dňom jeho vyhlásenia.”

Dopravca v priebehu troch dní nereagoval na otázky ONline Bardejov

O stanovisko sme požiadali aj dopravcu SAD Prešov, a. s.. Po telefonickom rozhovore, v stredu 4. októbra, s riaditeľkou dopravy Máriou Bečaverovou, sme jej následne poslali otázky elektronickou poštou. Vo štvrtok poobede sme telefonicky urgovali odpoveď na otázky. Odpovede neprišli ani v piatok 6. októbra. V prípade, že zástupca spoločnosti odpovie, stanovisko zverejníme na tomto mieste.


AKTUALIZOVANÉ 

Odpovede nám spoločnosť SAD Prešov, a. s. zaslala v piatok 13. októbra. Zverejňujeme ich v plnom znení.

1.) Koľko rokov pracoval 56-ročný vodič v spoločnosti SAD Prešov? Rozviazala s ním spoločnosť po tejto udalosti pracovný pomer? Ak nie, aké sankcie podniknete?

,,Pracoval u nás 5 rokov a už u nás nepracuje. Pre našu spoločnosť nie je prijateľné, aby vodič bol v práci pod vplyvom alkoholu.”

2.) Aké je vysvetlenie spoločnosti, že vodič ohrozil bezpečnosť a zdravie cestujúcich? Kde boli nadriadení vodiča?

,,Na to my nemáme žiadne vysvetlenie, pretože toto je pre nás absolútnym prekvapením. Nadriadení vodiča sa v kritickom čase s vodičom nestretli, pretože by určite nepokračoval v práci. Zrejme sa mu podarilo svoj stav zakryť.”

3.) Ako často sú prevádzané dychové skúšky vodičov autobusov? Majú aj školenia ako vystupovať voči cestujúcim?

,,Dychové skúšky sa u nás vykonávajú každý týždeň aj keď nie všetci zamestnanci fúkajú. Máme dobré výsledky, čo znamená, nepamätáme kedy bol nejaký vodič v práci pod vplyvom alkoholu. Považujeme to za úplne výnimočnú situáciu.”

4.) Častým prehreškom vodičov v autobuse SAD Prešov je aj telefonovanie počas jazdy. Prečo nie sú vodiči vybavený bezdrôtovým slúchadlom?

,,Ku každému mobilu sú slúchadlá a žiadny vodič nesmie bez nich telefonovať, to hovorí predsa zákon.”

5.) Pekné slogany vylepené na autobusoch sú marketingovým prvkom prepravcu. Samotní vodiči sú viditeľnou tvárou spoločnosti. Záleží spoločnosti na pozitívnom vnímaní dopravcu širokou verejnosťou? Aké kroky podnikáte napr. v okrese Bardejov?

,,Ako každá spoločnosť, ktorej záleží na zákazníkoch, aj my školíme našich zamestnancov, robíme ankety spokojnosti, robíme na základe toho zmeny, aby boli cestujúci spokojnejší s našimi službami. Vždy je čo zlepšovať a nie vždy to ide tak, ako by sme chceli.”

Dopravca SAD Prešov, a. s. na území mesta Bardejov zabezpečuje mestskú hromadnú dopravu. Cestujúci by o príhodách s vodičmi vedeli rozprávať hodiny.
Spoločnosť sa snaží rôznymi sloganmi pozitívne upútať širokú verejnosť. Živou reklamou sú však vodiči konkrétnych spojov.

Boli ste v inkriminovanom autobuse, pri zastavení policajtmi? Napíšte nám!
Zaujíma nás Vaša skúsenosť s vodičmi SAD Prešov, a. s. – pozitívna alebo negatívna. Môžete nám ju napísať prostredníctvom kontaktného formulára.

Akú máte osobnú skúsenosť s vodičmi spoločnosti SAD Prešov, a. s. v Okrese Bardejov?

Zobraziť výsledky

Loading ... Loading ...

Spracoval: D.P.

Podobné príspevky

guest
0 (KOMENTÁRE)
Inline Feedbacks
View all comments
0
Pridajte komentár pod článkom. Ďakujeme!x
()
x