Skupinka Bardejovčanov vyprevadila cirkus transparentmi

Skupinka Bardejovčanov vyprevadila cirkus transparentmi

Pred cirkusovým šapitó skupinka protestujúcich uskutočnila protest za cirkusy bez zvierat. Svojím dvojhodinovým státím, pred pokladňou cirkusu, sa návštevníkom prihovárali transparentmi proti krutosti páchaných na zvieratách v mene zábavy. Tých, to však neodradilo.


Štrnásťčlenná skupinka Bardejovčanov v nedeľu dopoludnia vyjadrila svoj postoj k zábave v cirkuse na úkor účinkujúcich zvierat. Deti prichádzajúce v sprievode starších len nechápavo pozerali, o čo ide. Niektorí z okoloidúcich protestujúcim adresovali slovnú narážku a vyčítavé pohľady.

Návštevníci smerujúci na predstavenie si mohli prečítať nasledujúce výzvy: ,,Stop cirkusom so zvieratami. Netlieskajme strachu, nesmejme sa bolesti.“ Alebo. ,,Zabavte sa inak ako sledovaním utrpenia.“

Na sociálnej sieti účasť na udalosti „Protest proti cirkusom so zvieratami“ potvrdilo 22 záujemcov, ďalších 176 malo o udalosť záujem. Záujemcov o podporu nabádala výzva v popise: ,,Nenecháme v tom zvieratá samé a budeme ich advokátmi pred ľuďmi, ktorí nerozumejú reči a utrpeniu zvierat. Zavolajte aj všetkých priateľov a povedzme spoločne NIE tyranii premenovanej na zábavu.“

Nebezpečiu sa vystavovali chodci na ceste. Kráčajúci po zlej strane nútili vodičov áut znížiť rýchlosť. V danom úseku sme nezaregistrovali prítomnosť štátnej či mestskej polície.


Na Slovensku budú cirkusy so zvieratami minulosťou

Každé zviera by malo byť po novom definované ako živý tvor, nie ako vec. V uplynulých dňoch to oznámila ministerka pôdohospodárstva a rozvoja vidieka SR Gabriela Matečná (nominantka SNS). Zmenu prinesie novela zákona o veterinárnej starostlivosti. Právnu normu má dať agrorezort do pripomienkového konania počas letných mesiacoch. Zákon by mal nadobudnúť účinnosť od januára 2018.

Zviera ako živý tvor bude definované aj v Občianskom zákonníku. „Slovensko sa tak zaradí medzi najvyspelejšie krajiny vo vzťahu k prístupu k zvieratám,“ povedala Matečná s dôvetkom, že zviera bude mať svoj osobitný význam a hodnotu ako živý tvor, ktorý je schopný vnímať vlastnými zmyslami. Pripravovaná zmena má zlepšiť vymáhanie práv zvierat v prípade ich týrania.


FOTOGALÉRIA:


Sú podľa Vás zvieratá v cirkusoch trýznené?

Zobraziť výsledky

Loading ... Loading ...

Spracoval: D.P.

Ohodnoť článok

Hodnotíte kliknutím na hviezdičku!

Priemerné hodnotenie / 5. Hlasov:

Zatiaľ žiadne hlasy. Buďte prvý!

Podobné príspevky

Subscribe
Upozorniť na
guest
0 (KOMENTÁRE)
Inline Feedbacks
View all comments
0
Pridajte komentár pod článkom. Ďakujeme!x