Na Dlhom rade a Wolkerovej ulici pribudli nové výlepné miesta. 17 plôch chce samospráva zveriť súkromnej spoločnosti

Na Dlhom rade a Wolkerovej ulici pribudli nové výlepné miesta. 17 plôch chce samospráva zveriť súkromnej spoločnosti

Bardejovské oddelenie kultúry iniciovalo v meste odovzdať výlepné plochy do rúk súkromnej spoločnosti. Organizácie spadajúce pod samosprávu mesta budú mať zabezpečený bezplatný výlep, ostatné inštitúcie budú platiť. Novoosadené plechové stojany s nízkou estetickou hodnotou majú zvýšiť úroveň informovanosti.


Montážou nového výlepného miesta na Dlhom rade sa má zabezpečiť vyššia informovanosť obyvateľov a návštevníkov mesta o programe Kina Žriedla v Bardejovských Kúpeľoch. Konštrukcia stojana je prichytená do dlažby, znitované plechy vytvárajú valec a na vrchu je osadená kužeľovitá strecha. Celý stojan je natlačený na verejnú zeleň, čo neumožňuje pochôdznosť okolo neho po spevnenej ploche.

V štúdii rekonštrukcie Dlhého radu bol navrhovaný iný typ drobného mobiliára ako ten, ktorý bol v uplynulých dňoch osadený.

Existujúce dva stojany reklám na Dlhom rade (viď. foto nižšie) neobsahujú štítok s názvom prevádzkovateľa a kontaktom. Kto je ich nájomca? Kde končí príjem z predmetných reklám?

Z lavičky umiestnenej pred budovou obchodu a služieb na Wolkerovej ulici bude mať oddychujúci obyvateľ sídliska plagáty priamo pred očami.


Existujúce info tabule a výlepné miesto v centre mesta

Na Radničnom námestí a v Promenádnom parku sa nachádzajú štyri presklenné info tabule, kde okoloidúci obyvateľ mesta nájde pozvánky na kultúrne podujatia či koncerty v meste. Z času na čas sa na tabuli objaví aj plagát, ktorý s kultúrou nemá nič spoločné.

Tabuľa je umiestená vedľa frekventovaného chodníka cez park.
Tabuľa je umiestená vedľa frekventovaného chodníka cez park.

Počas rekonštrukcie Stöcklovej ulice bol k znovuobjavenej studni umiestnený výlepný stojan v tvare valca. Pod stojanom, sme na tomto mieste, viackrát spozorovali znečistenie dlažby od lepidla. Pričom stačí tak málo – umiestniť pri výlepe pod stojan kartón. Je však otázne, prečo nebol rovnaký druh stojana použitý aj na Dlhom rade. Žeby nižšie finančné náklady na obstaranie boli rozhodujúcim faktorom pred estetickou stránkou inštalovaného mobiliáru?


Mesto plánuje prenajať vlastné výlepné plochy súkromnej spoločnosti

Mesto Bardejov 5. mája 2017, na základe požiadavky Oddelenia kultúry Mestského úradu v Bardejove, vyhlásilo obchodnú verejnú súťaž o najvhodnejší návrh na uzatvorenie zmluvy na prenájom nehnuteľného majetku (mestských pozemkov) za účelom zriadenia výlepných plôch v meste.

Do súťaže sa prihlásila iba jediná firma RENGL Slovensko, s. r. o..V dokumente predloženom na rokovanie mestského zastupiteľstva 22. júna 2017 je uvedené, že záujemca splnil podmienky súťaže (cena, 1/3 prenájmu bezplatne, preukázanie finančných prostriedkov na účte, žiadne nedoplatky voči mestu) s cenovou ponukou 8 eur za m2 ročne (17 plôch o výmere 17 m2 x 8 € = 136 € ročný príjem od spoločnosti). Na 17 pozemkoch má spoločnosť postaviť nové výlepné plochy. Oznamy týkajúce sa akcíí mesta Bardejov (oddelenie kultúry, Kultúrne a turistické centrum a i.) budú zverejňované bezplatne o veľkosti 1/3 na každej zo 17 výlepných plôch. Zvyšnú časť priestoru bude súkromná spoločnosť ponúkať na prenájom. Za akú sumu, nie je známe.

Spoločnosť RENGL s. r. o. zaisťuje financovanie počiatočnej investície v predpokladanej výške 31 171 eur, vrátane DPH. Tá zahŕňa prípravu pasportu, inžiniersku činnosť, dodávku a inštaláciu nového mobiliára, odstránenie pôvodného.

Detaily o spoločnosti, navrhovaných riešeniach, prevádzke plagátových plôch a súvisiaceho servisu, podobe nových ploch a zmluvných podmienkach sa dočítate v už spomínanom dokumente.


FOTOGALÉRIA:


Páčia sa Vám nové výlepné stojany?

Zobraziť výsledky

Loading ... Loading ...

Spracoval: D.P.

Ohodnoť článok

Hodnotíte kliknutím na hviezdičku!

Priemerné hodnotenie / 5. Hlasov:

Zatiaľ žiadne hlasy. Buďte prvý!

Podobné príspevky

Subscribe
Upozorniť na
guest
0 (KOMENTÁRE)
Inline Feedbacks
View all comments
0
Pridajte komentár pod článkom. Ďakujeme!x