Dallas centrum pred dokončením. Zaujme fasádou i dispozičným riešením.

Dallas centrum pred dokončením. Zaujme fasádou i dispozičným riešením.

Investor nového polyfunkčného objektu Dallas centrum sa vo finálnej dokončenej podobe odklonil od prvotnej prezentovanej štúdie. Architektúra tohto členitého objektu má o jedno podlažie naviac a najvýraznejšou zmenou prešla farebnosť fasády. Dallas centrum dostalo svetlú olivovo zelenú omietku.


Na vrchnom obrázku je prezentovaná vizualizácia s hlavným vstupným átriom ešte v pôvodnom farebnom prevedení. Na spodnej fotografii je zrealizovaná výsledná podoba pred kolaudáciou.

Pred oranžovo bielou kombináciou dostala prednosť svetlo olivovo zelená s akcentom šedých plôch s dekoratívnou aplikáciou. Prevažná časť fasády je realizovaná, v našom meste zrejme po prvýkrát, metódou štrukturálneho stvárnenia omietky, ktorá pripomína vzhľad betónu. Tento typ šľachtenej omietky dodáva celej stavbe reprezentatívnejší charakter.

V súčasnosti sú vo väčšine areálu dokončené asfaltové plochy, zámkové dlažby na chodníkoch a parkovacích stojiskách, osvetlenie a realizuje sa ďalšia výsadba vzrastlejších drevín. V ďalšej fáze sa bude pokračovať vo finálnych terénnych úpravách. Tie sú realizované zatiaľ len nahrubo.

Z južnej strany sú už inštalované fit prvky na cvičenie. Súčasťou areálu bude aj vybavenie detského ihriska.

Hlavný vjazd do areálu je umožnený z južnej strany, ako pri pôvodnej funkcii objektu materskej školy. Prístupová komunikácia pre vozidlá je situovaná západnejšie, oproti staršiemu vjazdu. Pripomínane, že Dallas Centrum vzniklo radikálnou prestavbou bývalého staršieho objektu, z ktorého zostal len betónový skelet. Bývalá štvorátriová stavba mala jedno nadzemné podlažie a bola roky nevyužívanou stavbou v srdci sídliska.

Súkromný investor sa k budove škôlky na ulici Pod Papierňou dostal prostredníctvom verejnej obchodnej súťaže. Za objekt ponúkol sumu 241-tisíc eur. Predaj sa uskutočnil ešte v roku 2014 a mestu sa podarilo majetok predať až na desiaty pokus. Deväť súťaží bolo s neúspešným koncom. Dôvodom predaja bolo chátranie objektu a vysoké náklady na jeho údržbu.

Počas vyše dvojročnej výstavby Dallas centra sa stihli zmeniť aj fasády trojice 12-podlažných panelových domov v susedstve Dallasu v západnej časti sídliska. Zateplenia s umiernenou farebnosťou prispeli ku skultúrneniu celého prostredia. Na premenu vnútroblokových plôch sídliska si obyvatelia tejto časti mesta musia ešte chvíľu počkať. Dallas centrum je príjemné spestrenie nezáživného prostredia panelového sídliska len so základnou občianskou vybavenosťou.

V objekte Dallas centra budú okrem 24 bytov aj nebytové priestory pre zdravotnícky personál (desať ambulancii v modernom prevedení), a to v dvoch nadzemných poschodiach s možnosťou zriadenia lekárne na prízemí bloku. Súčasťou objektu bude aj dvojpodlažné Fitness centrum. V prízemných priestoroch budú prevádzky butikov a chýbať nebude ani reštauračné zariadenie. Súčasťou stavebného riešenia objektu je aj vegetačná strecha s extenzívnou zeleňou.


Páči sa vám nový Dallas?

Loading ... Loading ...

FOTOGALÉRIA:


SÚVISIACE ČLÁNKY:

Ohodnoť článok

Hodnotíte kliknutím na hviezdičku!

Priemerné hodnotenie / 5. Hlasov:

Zatiaľ žiadne hlasy. Buďte prvý!

Podobné príspevky

Subscribe
Upozorniť na

Warning: Attempt to read property "ID" on false in /data/8/3/834ad617-6e06-4704-90bd-d5ad1593a158/onlinebardejov.com/web/wp-content/plugins/podamibe-custom-user-gravatar/pod-custom-user-gravatar.php on line 179
guest
0 (KOMENTÁRE)
Inline Feedbacks
View all comments
0
Pridajte komentár pod článkom. Ďakujeme!x