Primátor nie je stavebník, no každú stavbu v meste rád navštívi! Nie je to však vždy záruka kvality

Primátor nie je stavebník, no každú stavbu v meste rád navštívi! Nie je to však vždy záruka kvality

Zatiaľ čo iných kandidátov na primátora vídavame na billboardoch a v tlačenej inzercii, jeden z nich – súčasný primátor mesta Boris Hanuščak je už dlhé mesiace priamo v teréne – v uliciach mesta. A to vďaka početným investičným akciám, ktorých je v našom meste požehnane. Robí si takto dlhodobo kampaň alebo to je len súčasť jeho práce?


Zdroj: IBardejov/Facebook

Skrátka, nájdeme ho všade tam, kde sa stavia nový chodník, budujú parkoviská, detské ihriská, kladie nový asfalt, kde prebieha nejaká rekonštrukcia či zveľaďovanie mesta. S blížiacimi sa voľbami so zvýšenou frekvenciou.

Ak ho nestretnete osobne, určite to zaregistrujete vo virtuálnom priestore, vďaka živej Facebook stránke iBardejov, kde sú všetky jeho návštevy stavenísk v rámci kontrolných dní podrobne zdokumentované fotografom, ktorý je takmer vždy po jeho boku. A to bez rozdielu – či svieti slnko alebo prší, či je deň a či noc.

Samozrejme, mnohí budú namietať, že je to predsa súčasť jeho práce, aby starostlivo dohliadol na všetky prebiehajúce projekty. To ani nepopierame. Vážime si aktívny prístup primátora, ale to, či je niekde dostatočná hrúbka asfaltu, či je dobre osadený obrubník alebo zaplátaná diera, by mal byť zodpovedný predsa len niekto iný.

Stránka iBardejov.sk má na Facebooku uvedené, že sa ide skôr o informačnú stránku Kultúrneho a turistického centra Bardejov. Podľa popisu má prinášať  informácie o dianí v Bardejove a okolí pre obyvateľov a návštevníkov nášho mesta. Kto si pozrie jej obsah zistí, že veľká časť obsahu sú práve zadokumentované kontrolné dni v prvej línii s primátorom Borisom Hanuščakom. Určite je na každom autorovi, aký obsah svojím čitateľom poskytne. Ak tento typ obsahu prináša stránke sledovanosť, tak prečo nie. Veľa Bardejovčanov zaujíma aj to, ako vyzerá istá časť práce primátora v praxi. Na to, že je to v poslednom období tak trochu do očí bijúce nás upozornili už aj mnohí naši čitatelia.

Zdroj: IBardejov/Facebook (klikni pre zväčšenie)

Naposledy sme ako reakciu na obsah ako aj stránku iBardejov na Fcebooku dostali tento e-mail od anonyma, ktorý si neprial byť menovaný z dôvodu, že nechce mať problémy s mestom. Text uverejňujeme v plnom znení:

„Som občanom mesta Bardejov a všimol som si, že nedávno na internete pribudla stránka ibardejov.sk, potešil som sa tomu, lebo ako Bardejovčan som zvedavý, čo sa v meste deje a čo sa chystá. Takže som čakal, že pribudne ďalšia stránka ako je napríklad onlinebardejov.sk (poznámka redakcie: onlinebardejov.com) alebo ahojbardejov.sk. No ostal som sklamaný. Táto stránka patrí pod Kultúrne a turistické centrum Bardejova, takže som čakal info o podujatiach o predstaveniach  no namiesto toho, skoro každý deň táto stránka zverejňuje na Facebooku len články súvisiace s primátorom mesta. Nemám nič proti primátorovi, ale príde mi to veľmi divné, že Kultúrne a turistické centrum mesta Bardejov, každý druhý deň vezme fotografa a ide do mesta nafotiť, čo pán primátor v meste kontroluje, čo sa postavilo a tak… Brutálna náhoda fotografa ibardejov, asi ma brutálne šťastie na nášho primátora lebo v každom jednom príspevku je primátor zachytený pri nejakom pracovnom stroji alebo stavbe to je náhodička J. Nakoniec mi táto stránka príde, ako stránka predvolebnej kampane jedného muža a nie ako stránka Kultúrneho centra. Tiež som si všimol, že na tejto stránke nezobrazujú žiadne negatívne informácie o meste všetko je podľa nich super, všetko sa v meste opravuje, každá jama v BJ je vyplnená asfaltom a každá jedná voľná zelená plocha v meste sa nahrádza parkoviskom 🙂

Som vďačný za portál Onlinebardejov.sk (poznámka redakcie: onlinebardejov.com), keďže sa nebojíte poukázať na veci v meste ktoré trápia ľudí a ktoré sú pre nás obyčajných ľudí dôležité. Držím Vám prsty a verím, že ostanete nestaranní a naďalej budete informovať a upozorňovať na problémy v meste a hlavne na problémy čo sa týkajú ľudí, čo žijú v našom meste, lebo naše mesto nie je len námestie!!!, ale aj sídliská a mestské časti ,kde žijú občania mesta ktorých trápia problémy v ich lokalitách a nie to, či už svietia hradby alebo či mesto bude mať ďalšiu fontánu…”

Občan mesta Bardejov

Pre doplnenie, za portál iBardejov na Facebooku ako aj webstránkou www.ibardejov.sk stojí Ing. Marcel Tribus, riaditeľ Kultúrno – turistického centra v Bardejove, známejšie ako Poľsko-slovenský dom. Takže nejedná sa o náhodu, že je všade tam, kde je aj primátor. Zrejme má vo svojej náplni práce aj to, aby tieto návštevy dokumentoval a publikoval na sociálnych sieťach. Ako pracovník mesta je pri väčšine udalostí, takže ani o iný obsah na portáli nie je núdza.

Poľsko slovenský dom bol v Bardejove založený 31. januára 2007.  Ako sa uvádza na webstránke centra vo svojich priestoroch ale aj mimo nich zorganizoval vvyše 100 rôznych kultúrno – spoločenských podujatí, seminárov a výstav. Od 1. júla 2008 zriadilo mesto Bardejov novú rozpočtovú organizáciu – “Kultúrne a turistické centrum Bardejov”, ktorá v súčasnosti Poľsko-slovenský dom spravuje. Slúži ako miesto pre nadväzovanie vzájomných kontaktov medzi Poliakmi a Slovákmi, ktorí si tu počas spoločných podujatí a stretnutí vymieňajú skúseností a znalosti z rôznych odborov. Okrem toho v rámci spolupráce a spoluorganizovaní výstav a podujatí v Poľsku prispieva k propagácii Bardejova ako aj okolitého regiónu.

Pripomíname, že táto kultúrna inštitúcia je členom OOCR Šariš Bardejov (oblastná organizácia cestovného ruchu). KTC je financované z  príspevku z rozpočtu mesta. Dňa 27. 9. 2012 Mestské zastupiteľstvo v Bardejove uznesením č. 58/2012 schválilo založenie a vstup mesta Bardejov do oblastnej organizácie cestovného ruchu „Šariš“ Bardejov.

Treba tiež uviesť, že KTC má na Facebooku samostatnú stránku, kde sa venuje výlučne prezentácii kultúrnych podujatí. iBardejov teda vznikol ako samostatný projekt, ktorý je platformou na publikovanie rôznorodého obsahu z diania v meste a teda aj veľkorysú prezentáciu súčasného primátora. Ťažko by sme na nej hľadali niečo kritické k mestu. Ako píše aj náš fanúšik vyššie. Vzhľadom na personálne zastúpenie a postavenie tvorcov (nevedno koľkých) je to pochopiteľné a niet sa ani čomu čudovať.


O stanovisko k celej tejto veci sme požiadali aj riaditeľa kultúrnej inštitúcie KTC, zakladateľa a správcu stránky iBardejov na Faceboku Marcela Tribusa, ktorý nám ochotne poslal svoje stanovisko:

„Čakal som na takéto anonymné udania v tejto vyostrenej dobe volieb. Mám s nimi skúsenosti, často chodia aj nám. Je komplikované sa s nimi nejak vysporiadať. Pri tomto dokonca tuším, kto vám ho napísal… A zdalo sa mi prirodzené, že internetový priestor potreboval trochu vyvážiť, ako aj občania potrebovali trochu viac vidieť, čo sa v meste deje. Úradníci často nič nedali vedieť dopredu, že sa niečo išlo robiť, ani potom keď sa urobilo. Ja s tým bojujem denne a robím takú internú investigatívu.”
Ďalej pokračuje:
„V stanovách nášho zariadenia, ktoré vzniklo v roku 2008 je napísané, že jednou s úloh: d) poskytovanie informačných služieb pre občanov a návštevníkov mesta Bardejov je a okrem toho je v štatúte, že mám aj: i) spracovávanie textových a obrazových dokumentov a publikácií a tvorba www stránok zameraných na propagáciu mesta a priľahlého hraničného regiónu.”
Počas pracovnej doby navštevujem kultúrno spoločenské podujatia v meste, zúčastňujem sa stretnutí s občanmi, aj delegáciami, robím sprievodcu nielen turistom, ale aj oficiálnym delegáciám a pracovným návštevám. Tým pádom sa dostávam aj na stavby (zabezpečovali sme aj seminár pre cestárov popri výstavbe obchvatu, konferencie ministerstva ŽP, a pod..)”
Robím aj nadprácu, že to často robím mimo pracovnej doby, doma aj počas dovolenky a súkromných ciest. Predsa len mi záleží na rozvoji mesta kde žijem. Nepôsobím deštrukčne ako odosielateľ toho mailu, ktorý ide len proti niečomu, ale snažím sa niečo robiť pre vec”, uzatvára Marcel Tribus.

Spracoval: M.M.

Ohodnoť článok

Hodnotíte kliknutím na hviezdičku!

Priemerné hodnotenie / 5. Hlasov:

Zatiaľ žiadne hlasy. Buďte prvý!

Podobné príspevky

guest
0 (KOMENTÁRE)
Inline Feedbacks
View all comments
0
Pridajte komentár pod článkom. Ďakujeme!x
()
x