Pracovníci Bardbytu sa pokúsili skrášliť oblúky na Hviezdoslavovej ulici. Podarilo sa im to?

Pracovníci Bardbytu sa pokúsili skrášliť oblúky na Hviezdoslavovej ulici. Podarilo sa im to?

Počas uplynulých týždňov sme zaregistrovali pracovný ruch na Hviezdoslavovej ulici, pod oblúkmi, pri vstupe na námestie. Vymaľovanie stien časti oblúkov a susedného objektu realizovali pracovníci Bardbytu, s. r. o. tesne pred začiatkom bardejovského jarmoku. Výsledok si môžete pozrieť v galérii a svoj názor vyjadriť v ankete pod príspevkom. 


Porovnanie stavu pred a po. Pri osobnej prechádzke si môžete všimnúť výsledok prác vlastným okom. Úsudok nechávame na Vás. My sme si všimli nasledujúce nedostatky.

Stav stien po prvotnej vysprávke. Práce neprebiehali plynulo.

Oblúky kričia. Nezvládnuté farebné prispôsobenie k neopravovanej časti je vizitkou realizátora prác.

Osamotená smerová šípka. Domáci obyvatelia vedia na akú ulicu smerujú. Žiaľ turista sa nedozvie kam smeruje, ak sa neriadi mapou v smratfóne či v ruke. Chýbajúca tabuľka nebola osadená pod oblúk.

Chýbajúce kamenné prvky neboli na viacerých miestach doplnené. Šikovný kamenár by s doplnením kamenného sokľa nemal najmenší problém. Nedotiahnutá záležitosť.

Zábradlie pri schodoch na Radničnom námestí ostalo bez ošetrenia náterom, čo podčiarkuje celé prevedenie prác.

Rušivým prvkom vstupu na Radničné námestie sú zvody na dažďovú vodu. Medené rúry boli nahradené lacným plastom, ktorý farebne kričí. Počmárané rúry, žiaľ nemá kto vyčistiť.

[vc_row][vc_column][vc_cta h2=““ shape=“square“ style=“custom“ custom_text=“#1e73be“]Opravu oblúkov sme za posledné desaťročie zaregistrovali niekoľkokrát. Vždy to však bola len čiastočná oprava a ku komplexnejšej sa pristúpilo možno raz. Ani vtedy sa neodstránil hlavný problém, ktorý má za príčinu deštrukciu omietky. Tou je vlhkosť, ktorá má za následok opadávanie omietky. Ak by sa pristúpilo k rozsiahlejšej oprave a zamedzeniu vlhnutiu muriva, nebola by potrebná opakovaná oprava omietok a obnovu by potreboval maximálne náter. Ale asi je jednoduchšie opraviť za dvadsať rokov 5-krát, ako nájsť financie na jednu komplexnejšiu rekonštrukciu.[/vc_cta][/vc_column][vc_row][/vc_row][vc_column][/vc_column]

FOTOGALÉRIA:


Pozdávajú sa Vám zrekonštruované oblúky a steny na Hviezdoslavovej ulici?

Zobraziť výsledky

Loading ... Loading ...

Spracoval: D.P.

Ohodnoť článok

Hodnotíte kliknutím na hviezdičku!

Priemerné hodnotenie / 5. Hlasov:

Zatiaľ žiadne hlasy. Buďte prvý!

Podobné príspevky

Subscribe
Upozorniť na
guest
0 (KOMENTÁRE)
Inline Feedbacks
View all comments
0
Pridajte komentár pod článkom. Ďakujeme!x