Po 2-ročnej rekonštrukcii krytej plavárne sa tento mesiac otvoria jej brány pre verejnosť!

Po 2-ročnej rekonštrukcii krytej plavárne sa tento mesiac otvoria jej brány pre verejnosť!

Mestská obchodná spoločnosť Bardterm, s. r. o. sa v júni 2016 pustila do rekonštrukcie krytej plavárne. Zastaralý športový stánok sa dočkal komplexnej modernizácie – po technickej stránke, ktorá je pred zrakmi širokej verejnosti skrytá i vizuálnej a funkčnej, ktorú návštevníci pocítia ihneď pri vstupe na plaváreň. Stavebník deklaroval, že aktuálne stavebné práce sa ukončia v prebiehajúcom mesiaci. Bardejovčania budú mať čoskoro k dispozícii modernú krytú plaváreň na šport i oddych.


S kolegom stojíme pred krytou plavárňou. Zvítava sa s nami Mária Vaňková, riaditeľka spoločnosti Bardterm a vedúca ekonomického úseku Anna Petrušová. Konateľka, ešte absolvuje telefonický hovor, v ktorom preveruje, prečo sa nerozoberá parkovisko pred vstupom do objektu.

Pred samotným prevedením priestormi plavárne, Vám ponúkame vizualizáciu, s ktorou si následne môžete porovnať skutočný stav.

Vstupné priestory sa zmenili na nepoznanie. Na pôvodnom mieste pokladne bude prevádzka s predajom občerstvenia. Samozrejmosťou budú čerstvé a osviežujúce ovocné nápoje.

Po schodoch sa presúvame sa k novej recepcii (pokladni) a k miestu, kde bude osadený turniket. Vozičkárov po schodoch presunie plošina. S nápojom v ruke bude môcť návštevník počkať v kútiku pri stole s výhľadom na bazén.

Čakací priestor na posedenie. Nechýbajú ani skrinky na cennosti (vpravo).

Presúvame sa po chodbe, kde si návštevník do skrinky odloží obuv. Pamätáte si na chodbu rozdelenú lavičkou?

Chodbička, kde sme sa kedysi prezúvali (2016).

Vchádzame do priestorov šatní. Človek má ešte v živej pamäti staré retro šatne. Príjemná zmena. Priestory sú presvetlené, nechýbajú prezliekace kabínky, zrkadlá či fény na vlasy.

Cez šatňu sa dostávame k sprchám a toaletám a následne k bazénovej časti. Novinkou pri bazéne je vírivka a picie fontánky na osvieženie.

V poobedňajších hodinách, až do západu slnka, budete môcť relaxovať na terase plavárne, kde budú k dispozícii ležadlá. Pred nežiadúcimi zrakmi z ulice a bytoviek Vás „ochráni“ tieniaca stena, ktorá má ešte pribudnúť.

Ak si zakúpite k základnému lístku aj vstup do wellness zóny, budete môcť využiť ponuku sáun, kneipov sľapací kúpeľ, vírivku či ochladzovací bazén s vonkajšou teplotou. V čase našej návštevy, v 18. týždni roka, prebiehali práce na saunovom svete – obkladanie stien šatní, modelovanie sedadiel v saunách..

Priestory pod bazénom na začiatku októbra 2017, kde aktuálne vzniká nové wellness.

Pred zrakmi verejnosti ostane ukryté „srdce“ plavárne, a to technologická časť strojovne na úpravu vody, vzduchotechniky, ktorá prešla kompletnou výmenou.

Vedenie spoločnosti Bardterm vytvorilo vhodné zázemie pre pracovníkov plavárne a plaveckých školiteľov. Novovybudované šatne, sociálne zariadenia poskytnú štandard súčasnej doby.

Zázemie pre personál plavárne – upratovačky, plavčíkov, strojníkov, plaveckých školiteľov…

Po náročnom pracovnom dni či týždni budú môcť partie priateľov oddychovať vo wellness, ale aj v soľnej jaskyni. Svoj kútik si v nej nájdu aj najmenší návštevníci.

Prehliadku plavárne končíme práve v soľnej jaskyni. V družnom rozhovore s riaditeľkou a ekonómkou spoločnosti Bardterm sa pýtame na ceny vstupného. Základný vstup za hodinu plávania bude okolo 1,80 eur. Za trojhodinový vstup do wellness a bazéna zaplatí návštevník menej ako 10 eur. Doplnkovými službami za príplatok budú služby maséra či pedikúry.

Zo soľnej jaskyne spoločne vystupujeme po schodoch k budúcemu smoothie baru. Pred vstupom plavárne už prebiehali búracie práce starého parkoviska. Na jeho mieste i v blízkom okolí plavárne sa počíta s vybudovaním nových parkovacích miest pre návštevníkov. V samom závere budú v areáli vysadené stromy a zrealizované konečné parkové úpravy.

Za redakciu ONline Bardejov vyslovujeme poďakovanie riaditeľke spoločnosti Bardterm, s. r. o. za sprevádzanie priestormi vynovenej plavárne. 


FOTOGALÉRIA:


Posledná akcia na starej plavárni 

V roku 2016 (28. mája) bola jednou z posledných akcií na plavárni oslava medzinárodného sviatku dňa detí. Po dvoch rokoch budú môcť oslavovať nielen deti, ale aj ostatní, ktorým krytá plaváreň chýbala.


Stav plavárne pred rekonštrukciou


Plánujete po vynovení bardejovskej plavárne jej pravidelnú návštevu?

Zobraziť výsledky

Loading ... Loading ...


SÚVISIACI ČLÁNOK:

Spracoval: D.P./Foto: M.M., D.P.

Ohodnoť článok

Hodnotíte kliknutím na hviezdičku!

Priemerné hodnotenie / 5. Hlasov:

Zatiaľ žiadne hlasy. Buďte prvý!

Podobné príspevky

Subscribe
Upozorniť na
guest
0 (KOMENTÁRE)
Inline Feedbacks
View all comments
0
Pridajte komentár pod článkom. Ďakujeme!x