ONline Bardejov

Na námestí bolo rušno! Najskôr sa predstavili hasiči so svojou technikou, potom ich vystriedali traktory štrajkujúcich farmárov

Na námestí bolo rušno! Najskôr sa predstavili hasiči so svojou technikou, potom ich vystriedali traktory štrajkujúcich farmárov

Pri príležitosti sviatku patróna hasičov sv. Floriána sa na Radničnom námestí stretli profesionálni a dobrovoľní hasiči. Nechýbala prehliadka hasičskej techniky, s ktorou hasiči absolvovali spanilú jazdu. Neboli však jediní, kto si urobil okružnú jazdu námestím. Zakrátko ich vystriedali štrajkujúci farmári so svojimi strojmi.


Štvrtého mája si hasiči na celom Slovensku pravidelne každý rok pripomínajú sviatok sv. Floriána. Inak tomu nie je ani v Bardejove. Deje sa tak pri majestátnej soche sv. Floriána, ktorý je patrónom hasičov a ochrancom mesta pred požiarmi.

Odovzdanie evidenčných čísel na historický veterán pre dobrovoľných hasičov z Hrabovca z rúk riaditeľa Okresného dopravného inšpektorátu J. Slivu.

 FOTOGALÉRIA:


Po hasičoch traktory

Krátko po tom, čo hasičské autá opustili Radničné námestie, dorazila do nášho mesta kolóna traktorov.  Traktorový protest zorganizovala Občianska iniciatíva Zemplína a je odozvou na neprávosti a problémy poľnohospodárov v našom regióne. Technika dorazila do Bardejova okolo 14. hodiny. Následne farmári za výdatnej podpory motoristov hlasným trúbením  pokračovali vo svojej trase do okolitých obcí.

FOTOGALÉRIA:

Spracoval: M.M. / Foto: D.P.

Podobné príspevky

guest
0 (KOMENTÁRE)
Inline Feedbacks
View all comments
0
Pridajte komentár pod článkom. Ďakujeme!x
()
x