OD Centrum hýri farbami. Výrazný dekor zmenil ošumelú budovu na nepoznanie.

OD Centrum hýri farbami. Výrazný dekor zmenil ošumelú budovu na nepoznanie.

Tridsaťpäťročná budova s novou fasádou po prebiehajúcich rekonštrukčných prácach zaujme hneď na prvý pohľad. Výrazné farby a hravé členenie kompozitných panelov novej odvetrávanej fasády strhne pozornosť každého okoloidúceho.


Či je to to pravé orechové práve pre obchodný dom v tesnom susedstve historického jadra, je na diskusiu. Treba však uznať, že investor sa pustil do naozaj odvážneho riešenia fasády. Najstarší obchodný dom v meste Bardejov sa mení na nepoznanie a pôvodná brizolitová omietka s vyblednutými farbami sa natrvalo skryje pod nový obklad vo farbách reťazca.

Farebný cirkus ešte umocňuje identita banky v sýto zelených farbách.

Nový fasádny systém prekryl aj priestor pod strechou v bývalom podlubí, kde vzniklo rozšírené druhé nadzemné podlažie. Južná strana budovy zostala zostala na poschodí bez okien. Zachované zostali len pôvodné sklenené výplne, ktoré sú súčasťou prízemia potravín. V pravej časti pribudne mohutný LED panel začlenený do fasádnej konštrukcie. Rovnaký nájdeme aj na východnej strane objektu.

Zateplená vrstva fasády čaká na prilepenie farebných panelov na pripravené hliníkové profily.

Zákazníci sa na poschodie konečne dopravia výťahom. Osobný výťah bol inštalovaný v mieste pôvodného vstupu do predajne. Celý vstup s výťahom by mohol po prestavbe získať reprezentatívnejší charakter. Nezastavaný roh budovy poskytuje priestor na vytvorenia akéhosi vstupného foajé. Ako bude tento priestor riešený vo finále sa necháme prekvapiť.

To, či tento výklenok prekryje presklené opláštenie je otázne, No objektu by to esteticky pridalo na hodnote.

Páči sa Vám nová fasáda OD Centrum?

Loading ... Loading ...

FOTOGALÉRIA:


SÚVISIACI ČLÁNOK:

Spracoval: M.M.

Ohodnoť článok

Hodnotíte kliknutím na hviezdičku!

Priemerné hodnotenie / 5. Hlasov:

Zatiaľ žiadne hlasy. Buďte prvý!

Podobné príspevky

Subscribe
Upozorniť na

Warning: Attempt to read property "ID" on false in /data/8/3/834ad617-6e06-4704-90bd-d5ad1593a158/onlinebardejov.com/web/wp-content/plugins/podamibe-custom-user-gravatar/pod-custom-user-gravatar.php on line 179
guest
0 (KOMENTÁRE)
Inline Feedbacks
View all comments
0
Pridajte komentár pod článkom. Ďakujeme!x