Cyklolávka na ulici Pod Lipkou má hotový základ. Nasledovať bude osadenie oceľovej konštrukcie.

Cyklolávka na ulici Pod Lipkou má hotový základ. Nasledovať bude osadenie oceľovej konštrukcie.

Stavenisko cyklolávky bolo odovzdané v polovici v apríla. V akom stave sú stavebné práce na začiatku júla? Hotový je betónový základ z monolitického betónu a čiastočne boli spevnené brehy Šibského potoka. V ďalšej fáze sa osadí oceľová konštrukcia atypického tvaru.


Cyklolávka má mať po dokončení dĺžku 27,15 m a špecifikom bude jej tvar. Konštrukcia lávky bude v tvare obráteného písmena „S“. Toto riešenie ovplyvnili hlavne stiesnené priestorové pomery v tejto lokalite. Vjazd na cyklolávku bude z obidvoch strán riešený čiastočne mierne oblúkovou rampou.

vizualizácia novej cyklolávky, zdroj: MsÚ Bardejov

Cyklolávka je navrhnutá z oceľovej konštrukcie. Tvoria ju hlavné nosné bočné priehradové väzníky a nosná oceľová konštrukcia mostovky v kombinácii s nosnými drevenými trámami mostovky, na ktorých je osadená drevená podlaha z dubových fošien. Na vonkajšej strane väzníkov bude osadená nerezová sieť, ktorá bude spolu s väzníkom zároveň zábradlím. Zábradlie pokračuje aj po časti oporného múru.

vizualizácia novej cyklolávky, zdroj: MsÚ Bardejov

Využijete túto novú trasu cyklochodníka?

Loading ... Loading ...

Na novú cyklolávku sa dostanete zo severnej strany z ulice Pod Lipkou hneď za zástavbou rodinných domov krátkou oblúkovou rampou, ktorá bude stúpať na temeno hrádze. Hrádza bude realizáciou cyklochodníka upravená a rozšírená smerom ku priľahlej komunikácii. Z južnej strany je začiatok cyklochodníka navrhnutý v napojení na miestnu nespevnenú príjazdovú komunikáciu k zdroju vody. Dĺžka severnej vetvy cyklochodníka bude 103.80 m, južnej vetvy 29,70 m. Spolu s 27,15 metrov dlhou cyklolávkou bude celková dĺžka navrhovaného úseku 160,65 m.

vizualizácia novej cyklolávky, zdroj: MsÚ Bardejov

Cyklochodník spolu s cyklolávkou je súčasťou cyklotrasy spadajúcej pod kostrovú sieť cyklistických trás v Prešovskom samosprávnom kraji (PSK). Jeho realizáciou v tejto časti mesta dôjde k sprejazdneniu a sfunkčneniu pomerne dlhého úseku plánovanej kostrovej siete PSK- cca 1,4 km, čo bude výrazným vstupom k jej budovaniu.

Po ukončení jej realizácie bude slúžiť obyvateľom a návštevníkom mesta Bardejov a cykloturistom prechádzajúcim cez mesto do ďalších destinácií. Zhotoviteľom diela je na základe výberového konania spoločnosť Stavby Bardejov, s.r.o., dielo by malo byť zhotovené do 180-tich dní a celková jeho cena je niečo málo nad 180 tisíc eur (s DPH): polovicu tejto sumy tvorí dotácia PSK, ďalšiu polovicu vlastné zdroje mesta.


FOTOGALÉRIA:

Spracoval: M.M.

Ohodnoť článok

Hodnotíte kliknutím na hviezdičku!

Priemerné hodnotenie / 5. Hlasov:

Zatiaľ žiadne hlasy. Buďte prvý!

Podobné príspevky

Subscribe
Upozorniť na
guest
0 (KOMENTÁRE)
Inline Feedbacks
View all comments
0
Pridajte komentár pod článkom. Ďakujeme!x