ONline Bardejov

Cyklolávka na ulici Pod Lipkou má hotový základ. Nasledovať bude osadenie oceľovej konštrukcie.

Cyklolávka na ulici Pod Lipkou má hotový základ. Nasledovať bude osadenie oceľovej konštrukcie.

Stavenisko cyklolávky bolo odovzdané v polovici v apríla. V akom stave sú stavebné práce na začiatku júla? Hotový je betónový základ z monolitického betónu a čiastočne boli spevnené brehy Šibského potoka. V ďalšej fáze sa osadí oceľová konštrukcia atypického tvaru.


Cyklolávka má mať po dokončení dĺžku 27,15 m a špecifikom bude jej tvar. Konštrukcia lávky bude v tvare obráteného písmena „S“. Toto riešenie ovplyvnili hlavne stiesnené priestorové pomery v tejto lokalite. Vjazd na cyklolávku bude z obidvoch strán riešený čiastočne mierne oblúkovou rampou.

vizualizácia novej cyklolávky, zdroj: MsÚ Bardejov

Cyklolávka je navrhnutá z oceľovej konštrukcie. Tvoria ju hlavné nosné bočné priehradové väzníky a nosná oceľová konštrukcia mostovky v kombinácii s nosnými drevenými trámami mostovky, na ktorých je osadená drevená podlaha z dubových fošien. Na vonkajšej strane väzníkov bude osadená nerezová sieť, ktorá bude spolu s väzníkom zároveň zábradlím. Zábradlie pokračuje aj po časti oporného múru.

vizualizácia novej cyklolávky, zdroj: MsÚ Bardejov

Využijete túto novú trasu cyklochodníka?

Loading ... Loading ...

Na novú cyklolávku sa dostanete zo severnej strany z ulice Pod Lipkou hneď za zástavbou rodinných domov krátkou oblúkovou rampou, ktorá bude stúpať na temeno hrádze. Hrádza bude realizáciou cyklochodníka upravená a rozšírená smerom ku priľahlej komunikácii. Z južnej strany je začiatok cyklochodníka navrhnutý v napojení na miestnu nespevnenú príjazdovú komunikáciu k zdroju vody. Dĺžka severnej vetvy cyklochodníka bude 103.80 m, južnej vetvy 29,70 m. Spolu s 27,15 metrov dlhou cyklolávkou bude celková dĺžka navrhovaného úseku 160,65 m.

vizualizácia novej cyklolávky, zdroj: MsÚ Bardejov

Cyklochodník spolu s cyklolávkou je súčasťou cyklotrasy spadajúcej pod kostrovú sieť cyklistických trás v Prešovskom samosprávnom kraji (PSK). Jeho realizáciou v tejto časti mesta dôjde k sprejazdneniu a sfunkčneniu pomerne dlhého úseku plánovanej kostrovej siete PSK- cca 1,4 km, čo bude výrazným vstupom k jej budovaniu.

Po ukončení jej realizácie bude slúžiť obyvateľom a návštevníkom mesta Bardejov a cykloturistom prechádzajúcim cez mesto do ďalších destinácií. Zhotoviteľom diela je na základe výberového konania spoločnosť Stavby Bardejov, s.r.o., dielo by malo byť zhotovené do 180-tich dní a celková jeho cena je niečo málo nad 180 tisíc eur (s DPH): polovicu tejto sumy tvorí dotácia PSK, ďalšiu polovicu vlastné zdroje mesta.


FOTOGALÉRIA:

Spracoval: M.M.

Ohodnoť článok

Hodnotíte kliknutím na hviezdičku!

Priemerné hodnotenie / 5. Hlasov:

Zatiaľ žiadne hlasy. Buďte prvý!

Podobné príspevky

guest
0 (KOMENTÁRE)
Inline Feedbacks
View all comments
0
Pridajte komentár pod článkom. Ďakujeme!x