OBRAZOM: Postupujúca obnova priekopového múru v juhovýchodnej časti opevnenia

OBRAZOM: Postupujúca obnova priekopového múru v juhovýchodnej časti opevnenia

Obnova časti priekopového múru v lokalite od Hornej brány po Hrubú a Malú baštu napreduje. Na zachovaných základoch rastú pod rukami zručných murárov nové múry. V tejto časti opevnenia dosahujú výšku až okolo šesť metrov.


V priestoroch priekopy sa už rysuje trasa budúceho chodníka. Sú realizované počiatočne terénne úpravy a príprava podkladovej vrstvy pre násyp pod budúcu novú komunikáciu, ktorá zabezpečí prístup k amfiteátru a vstup do podzemného objektu v predbrání so schodiskom a výťahom. Chodníky budú vyložené andezitovými kockami.

Po výstavbe chodníkov a nevyhnutných terénnych úpravách sa tento rozsiahly priestor priekopy konečne dôstojnou formou sprístupní všetkým Bardejovčanom a návštevníkom. Kedy sa od Hrubej bašty v jednom neprerušenom úseku dostaneme až do Kláštorného parku zatiaľ nevedno.

Na vrchnej fotografii pohľad na neodkryté časti pozostatkov múrov s prieskumnými sondami zarastené vegetáciou.

V čase nášej návštevy robotníci neboli nadšení z nášho fotografovania. Preto sme na snímkoch v galérii dodatočne eliminovali rozpoznanie tvárí. Prácu si však môžete pozrieť detailne. Mylíme, že sa nemajú za čo hanbiť a za novými múrmi je precízna kamenárska práca.


FOTOGALÉRIA:


SÚVISIACI ČLÁNOK: 

Spracoval: M.M.

Ohodnoť článok

Hodnotíte kliknutím na hviezdičku!

Priemerné hodnotenie / 5. Hlasov:

Zatiaľ žiadne hlasy. Buďte prvý!

Podobné príspevky

Subscribe
Upozorniť na
guest
0 (KOMENTÁRE)
Inline Feedbacks
View all comments
0
Pridajte komentár pod článkom. Ďakujeme!x