ONline Bardejov

Marec a Okresná knižnica Dávida Gutgesela

Marec a Okresná knižnica Dávida Gutgesela

Ako je už ľudovo známe, tretí mesiac v roku patrí knihám. Vedia to už aj najmenší školáci v našom meste a to aj vďaka Okresnej knižnici Dávida Gutgesela, ktorá každoročne organizuje rôzne podujatia pre deti, ale aj dospelých. Aj takouto formou sa knihy dostávajú do povedomia občanov v ére televízie a internetu.


Okresná knižnica Dávida Gutgesela

V súčasnosti má naša okresná knižnica tri pobočky: hlavnú a najväčšiu na Radičnom námestí, ktorú tvorí až sedem oddelení a študovňa/čitáreň, pobočku na Vinbargu v priestoroch VII. základnej školy a tretiu v Bardejovských kúpeľoch vo vile Melánia, ktorá je určená prevažne pre pacientov a liečebných hostí.

Pred dvoma rokmi Okresná knižnica D. Gutgesela pridala novinku, ktorú si môžete všimnúť pred vchodom do knižnice – bibliobox. Ten umožňuje čitateľom odovzdať knihu aj mimo otváracích hodín knižnice. Riaditeľka knižnice Mgr. Ľudmila Jászayová potvrdila, že sa táto novinka teší nadštandardnej obľube a je čoraz viac využívaná.

Bibliobox pred budovou knižnice

Chceli sme vám predstaviť riaditeľku knižnice p. Jászayovú, ale rozhodli sme sa, že najlepšie sa vám predstaví ona sama.

„Knihomoľom som bola už od detstva. Čítala som veľa, všade a všetko, čo sa mi dostalo do rúk. Táto záľuba mi ostala dodnes. Čítam veľmi rada a vďaka tomu, že som v knižnici, nemám problém vybrať si dobrú knihu. Že budem niekedy pracovať v knižnici, to mi nikdy nenapadlo. Po skončení SVŠ som sa hlásila na právo. Neúspešne. Neskôr som na Univerzite Komenského v Bratislave vyštudovala odbor Teória kultúry a celý život pracujem v oblasti kultúry. Najprv ako odborná pracovníčka Šarišského múzea, neskôr ako riaditeľka Mestského kultúrneho strediska v Bardejove a zdá sa, že svoju pracovnú kariéru ukončím ako riaditeľka Okresnej knižnice Dávida Gutgesela v Bardejove, kde pracujem od októbra 2002. Mala som v živote šťastie, pretože práca v oblasti kultúry je veľmi zaujímavá, ale aj náročná. Je to práca s ľuďmi a na ich spokojnosti alebo nespokojnosti vidíte, či si svoju prácu robíte dobre.“ – Mgr. Ľudmila Jászayová


Plánované podujatia

Pri príležitosti spomínaného marca – mesiaca knihy sa konajú v spolupráci s knižnicou tieto podujatia:

  • Jozef Grešák – život a dielo (OK Dávida Gutgesela, rodina Evy Grešákovej a Šarišské múzeum Bardejov)

  • Týždeň slovenských knižníc (Slovenská asociácia knižníc, Spolok slovenských knihovníkov a knižníc)


Navštevujete knižnicu Dávida Gutgesela pravidelne?

Loading ... Loading ...
Autor: Adrián Mihalik 

Podobné príspevky

guest
0 (KOMENTÁRE)
Inline Feedbacks
View all comments
0
Pridajte komentár pod článkom. Ďakujeme!x
()
x