ONline Bardejov

Lávku v kúpeľoch opravujú, riziko prechodu pretrváva!

Lávku v kúpeľoch opravujú, riziko prechodu pretrváva!

Po zimnom období, akciová spoločnosť Bardejovské Kúpele, sprístupnila pre svojich klientov a návštevníkov Lávku priateľstva. Oprava prebieha už na otvorenej lávke, kde stále hrozí, že sa pod chodcami niečo prelomí.


8. apríla sme priniesli reportáž o uzavretej Lávke priateľstva, ktorá bola pre svoj dezolátny stav neprechodná.
 
Nebolo to prvý raz, kedy bol na lávku pre jej zlý technický stav zamedzený prístup. V minulosti boli deštrukcie na drevenej konštrukcii tiež problematicky a zdĺhavo sanované.
 
O zlom technickom stave sme oboznámili technického riaditeľa kúpeľov Jozefa Baču. K riešeniu nežiadúceho stavu sme obdržali sme toto stanovisko:
 
„Máme nachystaný materiál na opravu, ktorý musel prejsť procesom sušenia. Predpokladáme, že práce na oprave sa začnú 18. 4. 2018 a práce sa ukončia dňa 27. 4. 2018. Všetkým návštevníkom Bardejovských Kúpeľov sa ospravedlňujeme za dočasnú odstávku.” Uzatvára Jozef Bača.”
 
Práce sa v uvedenom termíne naozaj začali. Boli sme sa teda pozrieť, ako to s lávkou vyzerá v týchto dňoch.
 
Ak ste predpokladali, že opravy prebehnú systematicky a v plnom rozsahu a následne bude lávka uvedená do prevádzky, mýlili ste sa.
 
Zlomená vzpera nosnej konštrukcie, ktorá dávala okoloidúcim výrazne najavo, že s lávkou niečo nie je v poriadku sa dočkala výmeny ako prvá. Dnes je už nahradená novým materiálom a na prvý pohľad ani nie je poznať, že táto časť konštrukcie bola nahradená novým kusom dreva.
 
No nepredpokladali sme, že výmena jednej poškodenej časti bude dôvod na otvorenie a spriechodnenie lávky, kde pri prechode stále hrozí nebezpečenstvo.
 
Mostovka ostala v pôvodnom stave a všimli sme si ďalší výrazne prehnitý pilier. Poviete si, oprava predsa bude pokračovať a odstránia sa aj tieto závady. No pýtame sa, prečo na nevyhovujúci most, kde sú ešte nevyhnutné ďalšie opravy, je znovu umožnený vstup?
 
Ak máte pocit, že lávke kde denne prejde niekoľko desiatok, možno stovka ľudí, venujeme nadmernú pozornosť, zamyslite sa aj nad ostatnými vecami v rámci verejného priestranstva v kúpeľoch. Zistíte, že prístup je veľmi podobný.
 
Rozbité chodníky, nenatreté lavičky, prerastená zeleň, rozpadávajúci sa strop pavilónu pre hudobníkov nad kolonádou, nefungujúce fontány a fontánky atď. Zistíte, že nestačí mať v kúpeľoch štvorhviezdičkový hotel, krásne liečebné domy, špičkové služby pre pacientov, ale aj kvalita verejného priestranstva a údržba o kúpeľoch veľa napovedá a je rovnako dôležitá. Znedbaná údržba a laxný prístup na spomínanej lávke je toho dôkazom.

FOTOGALÉRIA:


SÚVISIACE ČLÁNKY:

Spracoval: M.M / Foto: D.P

Podobné príspevky

guest
0 (KOMENTÁRE)
Inline Feedbacks
View all comments
0
Pridajte komentár pod článkom. Ďakujeme!x
()
x