Kyslíková dráha na Mihaľove pozitívne prekvapila

Kyslíková dráha na Mihaľove pozitívne prekvapila

Po niečo vyše roku od obnovenia kyslíkovej dráhy v rekreačnom lese Mihaľov sme sa boli pozrieť v akom je stave dnes. Či si Bardejovčania a iní návštevnći vážia vybudované stanovištia, prístrešky a informačné tabule. Z toho čo sme videli sme zostali prekvapení.


A to v tom dobrom slova zmysle. Na približne 2-kilometrovom turisticko-relaxačnom chodníku s 19 stanovištami sme na naše prekvapenie nenašli polámané tabuľky ani poškodené prekážky. Taktiež prístrešok je vo veľmi dobrom stave. Nenavštívili ho miestni „umelci“ a nie je dočmáraný nápismi, ako to býva zvykom na takýchto miestach. Našli sme pri ňom síce plné vrecia s neodvezeným odpadom a preplnené odpadkové koše, ale čo nás mimoriadne potešilo, v jeho okolí sa nepovaľovali takmer žiadne odpadky. Rovnako v trase kyslíkovej dráhy sme nezaregistrovali žiadny pohodený odpad.

Vyhotovenie prekážok na jednotlivých stanovištiach na rôzne cvičebnné úkony je veľmi precízne. Je vidieť, že si realizátor pri výstavbe drevených prvkov dal naozaj záležať. Zákazku realizovala firma Raspol-RB s.r.o. Obnovu finančne zabezpečila Krajská organizácia cestovného ruchu Severovýchod Slovenska v spolupráci s Oblastnou organizáciou cestovného ruchu (OOCR) Šariš – Bardejov.


FOTOGALÉRIA:


ARCHÍV: stav pred rekonštrukciou

Spracoval: M.M.

Ohodnoť článok

Hodnotíte kliknutím na hviezdičku!

Priemerné hodnotenie / 5. Hlasov:

Zatiaľ žiadne hlasy. Buďte prvý!

Podobné príspevky

Subscribe
Upozorniť na
guest
0 (KOMENTÁRE)
Inline Feedbacks
View all comments
0
Pridajte komentár pod článkom. Ďakujeme!x