Juhozápadný obchvat sa stal dočasným cyklistickým chodníkom

Juhozápadný obchvat sa stal dočasným cyklistickým chodníkom

Aj keď je cesta juhozápadného obchvatu stále len stavbou a vstup na ňu je neoprávnený, málokto pri pohľade na nový asfaltový koberec v dĺžke vyše 5 km, odolá tomu, aby naň vstúpil so svojím bicyklom, či kolieskovými korčuľami.


Keď človek prechádza obchvatom a vidí to množstvo cyklistov, kladie si otázku, či existuje alternatíva, kam by si mohli ísť títo ľudia takto zajazdiť a nebyť pritom ohrození autami. Odpoveď je jednoduchá, také miesto neexistuje, a ak aj áno, z mesta sa na neho nedá pohodlne dostať. (časť cyklistického chodníka smerom na Bardejovské Kúpele).

Na jeho dokončenie stále čakáme a sme nutení riskovať život na úzkej krajnici, neraz vytlačaní kamiónmi, aby sme sa dostali do našich pekných kúpeľov.

Donedávna mnohí využívali nábrežie rieky Topľa, kde boli celkom postačujúce podmienky na príjemnú jazdu bicyklom alebo korčuliach. Dnes je toto miesto v stave v akom je a na ťahu je mesto, aby dalo komunikácie okolo povodňového múru do akceptovateľnej podoby. Aj keď to už bude bez výhľadu na rieku a atmosféry, kvôli ktorej sme tam chodili.

Podmienky pre autá sa obchvatom isto zlepšia, no stále sú tu ľudia, ktorí radi vysadnú na bicykel a podmienky pre nich sú katastrofálne. Cyklistický chodník nestačí len vyznačiť ceduľkami – často popri hlavných ťahoch, treba ho aj vybudovať.


Do predčasnej prevádzky bude obchvat za 33 miliónov eur spustený koncom augusta a nie náhodou by to malo byť presne v deň otvorenia Bardejovského jarmoku 25. augusta.


GALÉRIA:

autor: M.M.

Ohodnoť článok

Hodnotíte kliknutím na hviezdičku!

Priemerné hodnotenie / 5. Hlasov:

Zatiaľ žiadne hlasy. Buďte prvý!

Podobné príspevky

Subscribe
Upozorniť na

Warning: Attempt to read property "ID" on false in /data/8/3/834ad617-6e06-4704-90bd-d5ad1593a158/onlinebardejov.com/web/wp-content/plugins/podamibe-custom-user-gravatar/pod-custom-user-gravatar.php on line 179
guest
1 Comment
najstaršie
najnovšie najlepšie hodnotené
Inline Feedbacks
View all comments
Fero Janik

Čo bude po ? Kde nám umožnia športovať ? Myslel na to primátor za 18 rokov pôsobenia ?

1
0
Pridajte komentár pod článkom. Ďakujeme!x