Ján havaroval v deň svojich 18. narodenín. Automobil úplne zdemoloval!

Ján havaroval v deň svojich 18. narodenín. Automobil úplne zdemoloval!

V sobotu (27. 5.) si Ján naplánoval s priateľmi oslavu svojich 18. narodenín. S kamarátom Petrom (18) mali namierené do Bardejova. Stačil okamih a z oslavy bol rázom boj o život. 


V katastri obce Snakov došlo po mesiaci opäť k ťažkej dopravnej nehode. Na ceste tretej triedy, v čase 9.40, havaroval Ján s osobným motorovým vozidlom. V automobile sa nachádzal spolujazdec Peter, ktorý utrpel ľahkú ujmu na zdraví, s predpokladanou dobou liečenia do piatich dní.

,,Vodič viedol motorové vozidlo  značky Škoda Octávia prieťahom obce Snakov smerom na Bardejov, pričom na konci obce pri prejazde miernou pravotočivou zákrutou neprispôsobil rýchlosť jazdy svojim schopnostiam, vlastnostiam vozidla, poveternostným podmienkam, stavu a povahe vozovky a iným okolnostiam, ktoré možno predvídať v dôsledku čoho zišiel s vozidlom vľavo mimo cestu, kde sa po náraze do svahu odvodňovacieho kanála otočilo vozidlo na strechu a zostalo stáť na streche v strede cesty,“ opis nehody priblížil Daniel Džobanik, z Krajského riaditeľstva Policajného zboru SR v Prešove.

Pri dopravnej nehode bol automobil Škoda Octavia totálne zničený, škoda bola vyčíslená na 3 000 eur.
Pri dopravnej nehode bol automobil Škoda Octavia totálne zničený, škoda bola vyčíslená na 3 000 eur.

Vodič z vozidla vypadol a zostal ležať vľavo v odvodňovacom kanále cesty, 15 metrov od vozidla. Vodičovi bola odobraná vzorka krvi na zistenie alkoholu – doposiaľ nezistené. Mladý šofér utrpel ťažkú ujmu na zdraví – ťažké poranenie hlavy a mozgu, zlomenina lebky s krvácaním do mozgu, pomliaždenie hrudníka a pľúc,  upadol do bezvedomia. Predpokladaná doba liečenia zraneného je viac ako 6 týždňov.

 

Zraneného museli transportovať leteckí záchranári

Skoro na deň presne, s rozdielom mesiaca, leteli popradskí záchranári pre zraneného v katastri obce Snakov.

,,Privolaní pozemní záchranári poskytli zranenému neodkladné zdravotné ošetrenie, napojili ho na umelú pľúcnu ventiláciu a previezli k záchranárskemu vrtuľníku, ktorý pristál na pracovnej ploche pri Nemocnici sv. Jakuba v Bardejove. Po preložení na palubu vrtuľníka bol pacient v kritickom stave ďalej letecky transportovaný na oddelenie anestéziológie a intenzívnej medicíny Fakultnej nemocnice s poliklinikou J. A. Reimana v Prešove,“ informovala hovorkyňa Air – Transport Europe (ATE) Zuzana Hopjaková.

Pohľad na pristávajúci záchranársky vrtuľník z izby bardejovskej nemocnice.
Pohľad na pristávajúci záchranársky vrtuľník z izby bardejovskej nemocnice.

FOTOGALÉRIA:


Spracoval: D.P.
Foto: KR PZ SR v Prešove

Ohodnoť článok

Hodnotíte kliknutím na hviezdičku!

Priemerné hodnotenie / 5. Hlasov:

Zatiaľ žiadne hlasy. Buďte prvý!

Podobné príspevky

Subscribe
Upozorniť na
guest
0 (KOMENTÁRE)
Inline Feedbacks
View all comments
0
Pridajte komentár pod článkom. Ďakujeme!x