Odpadky do lesa nepatria. ONline Bardejov spravili prvý krok k náprave. Kompetentní sú na rade!

Odpadky do lesa nepatria. ONline Bardejov spravili prvý krok k náprave. Kompetentní sú na rade!

Opakujúci sa problém na Mihaľove pokračuje! Neporiadok a haldy odpadu okolo prístrešku s kamenným ohniskom, rozfúkané obaly a fľaše pohádzané do lesa pomedzi stromy, zrejme so súťažou aktérov – kto ďalej dohodí.


Obľúbené miesto na pobyt v prírode, pre jeho dobrú dostupnosť autom, pred mestskou časťou Mihaľov láka partie, randiace páry či rodiny s deťmi. Alkoholické radovánky podčiarkujú desiatky fliaš tvrdého alkoholu, nechýbajú fľaše od vína a plechovky od piva, použité prezervatívy, vložky a dokonca plienky. Obaly od špekačiek, potravín a iných pochutín tam isto nedonášajú miestni domáci.

Riešením by bolo umiestnenie kontajnera v blízkosti altánku, lebo nádoby na parkovisku sú pre lenivých vzdialené na kilometre. Osadením lampy na solárny panel by taktiež prospelo vo veci. Postrehli sme narezané staré drevené elektrické stĺpy napustené smolou. Kto na nich opeká alebo sa zohrieva, ďakujeme pekne.


Verejne vyzývame kompetentných Oddelenie správy majetku mesta Bardejov (preverenie komu objekt patrí a má zabezpečiť spravovanie), Mestskú políciu v Bardejove (občasný dohľad aj na tomto mieste motorizovanou hliadkou), spoločnosť Ekobard a. s. (premiestniť resp. doplniť plechový kontajner ku altánku), Regionálny úrad verejného zdravotníctva v Bardejove (zobrať stery zo stolov, niekoľkoročných a posúdiť vnútorný priestor altánku k príprave a konzumácii pokrmov) a doplniť tabule s usmernením a pokynmi pre návštevníkov.


Ak by ste sa počas dnešného dňa vybrali s rodinou k prístrešku na Mihaľove, čakalo by vás nemilé odpadkové prekvapenie, o ktoré sa postarali poriadkumilovní návštevníci pred vami. Pozrite si spúšť, ktorú za sebou zanechali vo fotogalérii.


ONline Bardejov spravili prvý krok k náprave, vyčistili celý priestor altánku a okolitý les. Vyzbierali sme 10 vriec odpadu! Po dnešenom dni vyzerá okolie altánku inak. Ako sme altánok vyčistili si pozrite v nasledujúcom videu a fotogalérii.

FOTOGALÉRIA:


Spracoval: M.M. / D.P.

Ohodnoť článok

Hodnotíte kliknutím na hviezdičku!

Priemerné hodnotenie / 5. Hlasov:

Zatiaľ žiadne hlasy. Buďte prvý!

Podobné príspevky

Subscribe
Upozorniť na

Warning: Attempt to read property "ID" on false in /data/8/3/834ad617-6e06-4704-90bd-d5ad1593a158/onlinebardejov.com/web/wp-content/plugins/podamibe-custom-user-gravatar/pod-custom-user-gravatar.php on line 179
guest
0 (KOMENTÁRE)
Inline Feedbacks
View all comments
0
Pridajte komentár pod článkom. Ďakujeme!x