Ďalší zrekonštruovaný úsek je dokončený! Cestný úsek Demjata-Raslavice bude do užívania odovzdaný 22. novembra.

Ďalší zrekonštruovaný úsek je dokončený! Cestný úsek Demjata-Raslavice bude do užívania odovzdaný 22. novembra.

Do rúk zhotoviteľovi bolo stavenisko odovzdané 22. apríla tohto roku. Práce na rekonštrukcii cesty trvali presne 200 dní. Zhotoviteľ ukončil práce zhruba o sto dní skôr.


Na časti frekventovaného úseku cesty druhej triedy II/545 v smere do Prešova v celkovej dĺžke 2,3 km boli spolu s vozovkou kompletne zrekonštruované dva mosty v nevyhovujúcom stave a šesť cestných priepustov. Z toho jeden sa kompletne odstránil a nanovo vybudoval. Vynovili sa aj dve existujúce odpočívadlá, pribudol mobiliár a prístrešky. Stavba je súčasťou rozsiahleho projektu „Zlepšenie cezhraničnej dopravy medzi Malopoľským vojvodstvom a Prešovským samosprávnym krajom.

Rekonštrukcia cesty Demjata – Raslavice sa realizovala v spolupráci s poľským partnerom. Celkové náklady predstavovali 2,3 milióna eur, pričom financované boli z európskych zdrojov v rámci projektu – INTERREG V-A Poľsko – Slovensko. Prešovský samosprávny kraj na tento účel prispel sumou 631-tisíc eur. Zhotoviteľom stavby je EUROVIA SK, a.s.

Odovzdanie stavby do užívania sa uskutoční 22. novembra 2021.

V roku minulom roku bol motoristom odovzdaný takmer 6,5 kilometrový úsek Kapušany – prieťah a Fulianka – Demjata za viac ako 4 milióny eur. V budúcom roku 2022 sa v modernizácii cesty bude pokračovať v ďalšom úseku od odpočívadla smerom k obci Raslavice.

Modernizácia vozovky zabezpečí lepší prístup obyvateľov na napojenie cestnej siete Prešov – Kapušany – Svidník (R4) – Vyšný Komárnik – Barwinek. Taktiež zlepší cezhraničnú mobilitu a dostupnosť pohraničia prostredníctvom napojenia okresov na TEN-T koridor a na diaľnicu D1.


FOTOGALÉRIA:

SÚVISIACI ČLÁNOK: 

Spracoval: M.M.

Ohodnoť článok

Hodnotíte kliknutím na hviezdičku!

Priemerné hodnotenie / 5. Hlasov:

Zatiaľ žiadne hlasy. Buďte prvý!

Podobné príspevky

Subscribe
Upozorniť na
guest
0 (KOMENTÁRE)
Inline Feedbacks
View all comments
0
Pridajte komentár pod článkom. Ďakujeme!x