Začne sa s rekonštrukciou úseku cesty Demjata – Raslavice

Začne sa s rekonštrukciou úseku cesty Demjata – Raslavice

Kompletne sa zmodernizuje 2,3 km dlhá cesta druhej triedy, dva mosty v nevyhovujúcom stave a dva cestné priepusty.


Kompletne sa modernizuje 2,3 km dlhá cesta druhej triedy, dva mosty v nevyhovujúcom stave a dva cestné priepusty. Celkové náklady predstavujú 2,213 milióna eur, pričom financované budú z európskych zdrojov v rámci projektu – INTERREG V-A 2014-2020 PL-SK. Prešovský samosprávny kraj prispeje na tento účel sumou 110 700 eur.
 
V rámci modernizácií ciest v pohraničí sa okrem frekventovaného úseku Demjata – Raslavice zrekonštruuje aj cestný úsek Fijaš – Lomné. Staveniská boli do rúk zhotoviteľom odovzdané 22. apríla predsedom Prešovského samosprávneho kraja (PSK) Milanom Majerským. Cesty majú byť zrekonštruované za 300 kalendárnych dní.
 
„Teší ma, že vďaka eurofondom môžeme pokračovať v už rozbehnutých rekonštrukciách ciest v našom kraji. Vlani sme odovzdali takmer 6,5 kilometrový úsek Kapušany – prieťah a Fulianka – Demjata za viac ako 4 milióny eur. Po zimnej prestávke opäť pokračujeme v prácach, aby sme celý tento frekventovaný úsek na Bardejov skompletizovali. Verím, že nová cesta bude dobre slúžiť najmä tým, ktorí denne cestujú za prácou alebo vzdelaním,“ uviedol predseda PSK Milan Majerský.

Ako ďalej dodal, modernizácia vozovky zároveň zabezpečí lepší prístup obyvateľov na napojenie cestnej siete Prešov – Kapušany – Svidník (R4) – Vyšný Komárnik – Barwinek. Taktiež zlepší cezhraničnú mobilitu a dostupnosť pohraničia prostredníctvom napojenia okresov na TEN-T koridor a na diaľnicu D1. Projekt Zlepšenie cezhraničnej dopravy medzi Malopoľským vojvodstvom a Prešovským samosprávnym samosprávnym krajom, II/545 Demjata – Raslavice sa totiž realizuje v spolupráci s poľským partnerom.


FOTOGALÉRIA:

📁zdroj: Kancelária predsedu PSK, spracoval: M.M.

Ohodnoť článok

Hodnotíte kliknutím na hviezdičku!

Priemerné hodnotenie / 5. Hlasov:

Zatiaľ žiadne hlasy. Buďte prvý!

Podobné príspevky

Subscribe
Upozorniť na
guest
0 (KOMENTÁRE)
Inline Feedbacks
View all comments
0
Pridajte komentár pod článkom. Ďakujeme!x