Cisárovná Sisi prilákala do Bardejovských Kúpeľov širokú verejnosť

Cisárovná Sisi prilákala do Bardejovských Kúpeľov širokú verejnosť

Uplynulú slnečnú nedeľu sa na počesť pobytu cisárovnej Sisi v Bardejovských Kúpeľoch v roku 1895 uskutočnili Alžbetínske dni. Priaznivé počasie a pestrý program prilákali do kúpeľov rôzne vekové kategórie.


Širokú verejnosť pozdravila Sisi s manželom Františkom Jozefom I. z koča svojho záprahu sprievodom v areáli kúpeľov. Nasledovali slávnostné fanfáry z balkóna kráľovského apartmánu Hotela Alžbeta. Za akciovú spoločnosť Bardejovské Kúpele sa prítomným prihovorila ekonomicko-obchodná riaditeľka Bardejovských Kúpeľov Tamara Šatanková, generálny riaditeľ kúpeľov Jaroslav Komora položil k Pomníku Alžbety kvetinový veniec.

Nasledovali dobové scénky a tanec. Nechýbali ani úsmevné a zábavné ukážky šermu a zápasenia. Slávnostné chvíle obohatil koncert Prešovského salónneho orchestra. Bodkou podujatia bolo vystúpenie ochotníckeho divadla.

Pre všetkých zvedavcov bol k nahliadnutiu muzeálny apartmán Sisi a taktiež kráľovský apartmán Hotela Alžbeta. Návštevníci mali k dispozícii možnosť zakúpiť  si spomienkové predmety.

Sisi do Bardejovských Kúpeľov priviezol konský záprach


VIDEO: Alžbetine dni 2016


FOTOGALÉRIA:

Súvisiace články: 

 

Ohodnoť článok

Hodnotíte kliknutím na hviezdičku!

Priemerné hodnotenie / 5. Hlasov:

Zatiaľ žiadne hlasy. Buďte prvý!

Podobné príspevky

Subscribe
Upozorniť na

Warning: Attempt to read property "ID" on false in /data/8/3/834ad617-6e06-4704-90bd-d5ad1593a158/onlinebardejov.com/web/wp-content/plugins/podamibe-custom-user-gravatar/pod-custom-user-gravatar.php on line 179
guest
0 (KOMENTÁRE)
Inline Feedbacks
View all comments
0
Pridajte komentár pod článkom. Ďakujeme!x