Zapojte sa do hlasovania za najlepších v cestovnom ruchu Prešovského kraja 2018

Zapojte sa do hlasovania za najlepších v cestovnom ruchu Prešovského kraja 2018

PREŠOV. Verejnosť môže od 14. decembra do 13. januára budúceho roka rozhodnúť  o najlepších v cestovnom ruchu Prešovského kraja. V online ankete si verejnosť vyberá NAJ zariadenia, zamestnancov a produkty cestovného ruchu.


Ocenenie Najlepší v cestovnom ruchu Prešovského kraja pripravuje Krajská organizácia cestovného ruchu Severovýchod Slovenska už od roku 2014.

Hlavnou úlohou je oceniť a motivovať ľudí, ktorí pracujú v cestovnom ruchu v Prešovskom kraji, pomáhajú pri jeho rozvoji a môžu byť vďaka svojim kvalitám vzorom pre ostatných.

Do konca novembra 2018 mohla široká verejnosť nominovať osobnosti, produkty, zariadenia a zamestnancov, ktorí prispievajú k rozvoju turizmu v kraji. Navrhovatelia nominácií ostávajú anonymní.

Ocenenie má dve častivýber odbornej poroty a hlasovanie verejnosti.

Odborná porota rozhodne o ocenených osobnostiach v kategóriách celoživotný prínos, vzdelávanie v cestovnom ruchu, podnikanie a rozvoj cestovného ruchu v samospráve. Odborníci tiež rozhodnú o udelení ocenenia NAJ produkt cestovného ruchu 2018.

Verejnosť v online hlasovaní vyberá najlepšie kultúrno-náučné zariadenie (atrakcia), NAJ informačné zariadenie, NAJ reštauráciu, NAJ ubytovacie zariadenie, NAJ zamestnanca a jeden najobľúbenejší produkt. Online hlasovanie prebieha od 14. decembra 2018 (12.00 hod.) do 13. januára 2019 (23:59) na stránke www.severovychod.sk.


Vaše hlasovanie bude pripočítané po kliknutí na potvrdenie v e-maili, ktorý Vám bude po pridelení hlasov odoslaný na Vašu e-mailovú adresu.

HLASOVANIE TU


Kvalitné služby, ochotný personál a atraktívne produkty lákajú návštevníkov a podpisujú sa na raste turizmu v regiónoch i celom kraji. Už samotné nominácie v týchto kategóriách sú uznaním dobre odvedenej práce,“ uviedol Martin Janoško, riaditeľ KOCR Severovýchod Slovenska.

Kategória NAJ produkt zároveň hlasujúcim predstavuje zaujímavé produkty a aktivity, ktoré prispeli k rozvoju turizmu a pomáhajú zvýšiť návštevnosť jednotlivých lokalít. Napríklad v Bardejovských Kúpeľoch je to rodinný singletrack, v Múzeu TANAP-u v Tatranskej Lomnici pribudla ojedinelá atrakcia – medvedí brloh. Investovalo a inovovalo sa aj v Bežeckom areáli na Štrbskom Plese. K nominovaným produktom patrí tiež nová expozícia Svet dávnych vekov v Kaštieli v Hanušovciach nad Topľou, rozsiahla obnova donjonu na Šarišskom hrade a ďalšie.


Víťazi si ocenenia prevezmú už tradične na najväčšej slovenskej výstave cestovného ruchu ITF Slovakiatour v Bratislave, v expozícii Prešovského kraja vo štvrtok 24. januára 2019.

Ocenení – Najlepší v CR PSK 2017

ONline Bardejov podporuje Bardejovčana Radomíra Jančošeka ako NAJ zamestnanca cestovného ruchu

Ing. Radomír Jančošek je nominovaný na osobnosť cestovného ruchu Prešovského kraja. Má 42 rokov z toho 13 rokov pôsobí v cestovnom ruchu. Od roku 2005 je riaditeľom cestovnej kancelárie HERKULES, 11 rokov riaditeľom Turisticko informačnej kancelárie v Bardejovských Kúpeľoch a šiesty rok výkonným riaditeľom Oblastnej organizácie cestovného ruchu (OOCR) „ŠARIŠ“ – Bardejov, kde má na starosti riadenie OOCR a hlavne  propagáciu a marketing regiónu.

Osobným prínosom výrazne prispel k rozvoju cestovného ruchu regiónu a dokázal, že aj relatívne malá OOCR môže dobudovaním atrakcií a vytrvalou, vysoko profesionálne vedenou propagáciou pozdvihnúť svoj región, výsledkom čoho sú opakované medziročné nárasty návštevnosti.

Len v roku  2018 obnovili rozhľadňu Kamenná Hora, turistický okruh Ostrá Hôrka, drobnú turistickú infraštruktúru rekreačného jazierka v Bardejovských Kúpeľoch a vybudovali tak potrebný turistický chodník singletrack Herkules, ktorý prepojil Bardejovské Kúpele a Bardejov. Podieľali sa ako partner na novej štvorjazyčnej cyklomape AQUAVELO. Za posledné roky OOCR dosiahla obnovenie značených turistických chodníkov v okolí Bardejova cca 40 km a k tomu vybudovala 8 km cyklotrás, obnovili sa desiatky altánkov a odpočívadiel, vybudovali oddychové a športové zóny pre deti.

Radomír Jančošek (v strede) pri realizácii singletracku Herkules.

Na propagáciu regiónu vytlačili tisíce letákov, máp, turistických sprievodcov, upozorňujúcich na pamiatky UNESCO  v Bardejove, liečivé, wellness, historické a turistické atrakcie v Bardejovských Kúpeľoch, drevené kostolíky v regióne, na prírodné a kultúrne dedičstvo tohto menej poznaného kúta Slovenska. Vznikol aj prezentačný video film, webstránka www.visitbardejov.sk, región sa prezentoval aj na svetových veľtrhoch a zorganizoval dve infocesty o atraktivitách regiónu s účasťou profesionálov cestovného ruchu z Poľska, ČR a SR.


Svojím hlasom môžete riaditeľa Oblastnej organizácie cestovného ruchu Šariš – Bardejov podporiť tu.

Spracoval: M.M. / Zdroj: Krajská organizácia cestovného ruchu Severovýchod Slovenska, R. Jančošeková

Ohodnoť článok

Hodnotíte kliknutím na hviezdičku!

Priemerné hodnotenie / 5. Hlasov:

Zatiaľ žiadne hlasy. Buďte prvý!

Podobné príspevky

Subscribe
Upozorniť na
guest
0 (KOMENTÁRE)
Inline Feedbacks
View all comments
0
Pridajte komentár pod článkom. Ďakujeme!x