Za vydražené obrazy kúpia v bardejovskej nemocnici nový prístroj!

Za vydražené obrazy kúpia v bardejovskej nemocnici nový prístroj!

V spoločenskej sále Nemocnice s poliklinikou sv. Jakuba, n. o. sa uskutočnila benefičná aukcia výtvarného umenia pod patronátom riaditeľa bardejovskej nemocnice Mariána Petka a primára neurologického oddelenia Martina Papireka v spolupráci s aukčnou spoločnosťou Darte s.r.o..


,,Sme tak trochu patrioti a v aukčnej kolekcii sa objavili diela mladých umelcov hlavne z regiónu Bardejova, Svidníka, Stropkova a Vranova. Okrem diel súčasných umelcov boli v aukčnej ponuke aj diela vyššieho umeleckého levelu , s patrične vyššou cenovou ponukou. Olejomaľby od umelcov ako Martin Benka, Ladislav Mednyánszky, Anton Jasuch, Július Jakoby, Jozef Bokšay či Mikuláš Galanda oslovujú aj tých najnáročnejších zberateľov umenia,“

priblížil konateľ aukčnej spoločnosti Jaroslav Krajňák.

Aukciu výtvarných diel spestrila módna prehliadka a prezentácia umeleckých šperkov.

Prítomní si mali možnosť vybrať z ponuky 70 diel. Do rúk nových majiteľov putovalo 42 obrazov a dve sošky. Najvyššia suma za vydržaný obraz Roxanne od Martina Magyara (rozmer 90×70 cm) predstavovala čiastku 1 300 eur. Medzi autormi nechýbal ani bardejovský umelec Ľudovít Medzihradský (1937 – 2007) . Jeho obraz Pohľad na Bardejov (1988) s rozmerom 81 x 100 cm vydražil za 280 eur riaditeľ bardejovskej nemocnice.

Obrazy od Martina Benku – Krajina 8 800 eur, Mikuláša Galandu – Žena s kvetinami 75 000 eur či Ladislava Mednyánszkeho – Večerná krajina s vyvolávacou cenou 79 000 eur ostali nevydražené.

Výťažok z benefičnej aukcie dosiahol hranicu 11 910 eur. Ten putoval neurologickému oddeleniu nemocnice na zakúpenie elektromyografického prístroja na vyšetrenie nervov a svalov pri neurosvalových ochoreniach. Cena nového prístroja sa pohybuje okolo hranice 30-tisíc eur. Primár neurologického oddelenia M. Papirek dodal, že nákup prístroja sa uskutoční v najbližších týždňoch.


FOTOGALÉRIA:

Ohodnoť článok

Hodnotíte kliknutím na hviezdičku!

Priemerné hodnotenie / 5. Hlasov:

Zatiaľ žiadne hlasy. Buďte prvý!

Podobné príspevky

Subscribe
Upozorniť na
guest
0 (KOMENTÁRE)
Inline Feedbacks
View all comments
0
Pridajte komentár pod článkom. Ďakujeme!x