ONline Bardejov

Vyčíňanie podpaľača: Za štyri dni podpálil dve chaty, predbežné škody vyčíslené na 30-tisíc eur!

Vyčíňanie podpaľača: Za štyri dni podpálil dve chaty, predbežné škody vyčíslené na 30-tisíc eur!

Uplynulý týždeň hasiči dvakrát zasahovali pri požiari chát v rovnakej lokalite, susediacej len niekoľko metrov od seba. V stredu a počas noci zo soboty na nedeľu. Pôvodca požiaru je už známy. Obvinenému hrozí trest odňatia slobody na 3 – 8 rokov. V súčasnosti je hospitalizovaný na psychiatrickom oddelení bardejovskej nemocnice.


V stredu 21.6.2017, v čase o 03.51 hod., bol na linku 158 nahlásený požiar chaty nad sídliskom Družba.

,,Vyšetrovaním prípadu bolo zistené, že zistený páchateľ v čase od 17.30 hod. dňa 20.6.2017 do 03.50 hod. dňa 21.6.2017 pristúpil k riadne oplotenému pozemku rekreačnej chaty v záhradkárskej oblasti zvanej Kira 1, nachádzajúcej sa nad sídliskom Družba v Bardejove, kde prestrihol dieru do oplotenia, následne prešiel na pozemok a za presne nezistených okolností založil požiar rekreačnej chaty,” pre informačný portál ONline Bardejov informáciu potvrdil krajský policajný hovorca Daniel Džobanik.

Pri príjazde hasičov na miesto udalosti bolo prieskumom zistené, že horia dve chaty a jedna kôlňa v ťažko prístupnom teréne pre ťažkú hasičskú techniku. Likvidácie požiaru sa zúčastnili tri hasičské cisternové vozidlá.

Následkom požiaru došlo k úplnému zhoreniu predmetnej chaty a taktiež jej priľahlej hospodárskej budovy, pričom požiar sa preniesol aj na susednú chatu. Na tejto chate došlo k zhoreniu podkrovia.

71-ročnému majiteľovi zhorenej chaty vznikla škoda v predbežnej výške 6 070 eur a 49-ročnej majiteľke susednej chaty škoda v predbežnej výške 3 000 eur.

Dlhoročnému záhradkárovi ostali oči pre plač. Prišiel o kompletné zázemie a výbavu na záhrade.
Dlhoročnému záhradkárovi ostali oči pre plač. Prišiel o kompletné zázemie a výbavu na záhrade.

Počas víkendu podpaľač podpálil ďalšiu chatu

V noci zo soboty na nedeľu bol v čase o 02.07 hod. na operačné stredisko nahlásený požiar chaty nad sídliskom Družba v Bardejove.

Opakoval sa scenár z prechádzajúceho vniknutia na pozemok. Páchateľ založil požiar rekreačnej chaty. Následkom požiaru došlo k zhoreniu chaty. 45-ročnému majiteľovi chaty vznikla škoda v predbežnej výške cca. 20 000 eur.

Bardejovský vyšetrovateľ po vznesení obvinenia 26 ročnému Bardejovčanovi spracoval podnet na jeho vzatie do väzby a umiestnil ho do cely policajného zaistenia. Sudca sa s návrhom na väzbu stotožnil a obvineného vzal do väzby. V prípade dokázania viny hrozí mužovi trest odňatia slobody na 3 – 8 rokov.

Podľa blízkeho zdroja ONline Bardejov, mal obvinený v sobotu pomáhať 71-ročnému záhradkárovi pri likvidovaní zvyškov zhorenej chaty z prvého prípadu. Obvinený sa k obom založeniam požiaru chát  vyšetrovateľovi priznal. Záhradkári si v danej lokalite vydýchli. Podpaľač im totiž nahnal obavy.

Nedeľný požiar chatu zničil natoľko, že majiteľ ju bude musieť zhodiť.
Nedeľný požiar chatu zničil natoľko, že majiteľ ju bude musieť zhodiť.

FOTOGALÉRIA:


Spracoval: D.P.

Podobné príspevky

guest
0 (KOMENTÁRE)
Inline Feedbacks
View all comments
0
Pridajte komentár pod článkom. Ďakujeme!x
()
x