ONline Bardejov

Upratovanie vo veľkom! Bezdomovcami nahromadený odpad skončil vyhadzaný pod brehom chaty.

Upratovanie vo veľkom! Bezdomovcami nahromadený odpad skončil vyhadzaný pod brehom chaty.

Okolie opustenej chaty nad Starou haťou v blízkosti obchvatu je zasypané haldami odpadu. Nevedno, či to je aktivitou bezdomovcov alebo len svojské riešenie neporiadku.


Výstavba juhozápadného obchvatu mesta sa výrazne dotkla lokality, kde stojí aj tento objekt. Chata je po sprevádzkovaní novej cesty de facto odrezaná od prístupu a začala chátrať. Neskôr sa stala útočiskom bezdomovcov, ktorí chatu využívali na občasné prebývanie. S istotou sa dá povedať, že aj títo dočasní obyvatelia sa výraznou mierou pričinili na nahromadenom odpade.

Na zábere chata pod obchvatom s haldami odpadu pod svahom. Je viditeľný z cesty smerom na Starú hať.

Z danej lokality sme obdržali niekoľko fotografií, ktoré nám prišli do našich správ. Tie dokumentovali nahromadený odpad. Na miesto sme sa vybrali aj my s našim redakčným objektívom. Zistili sme, že odpad sa nachádza aj v časti odvodňovacieho rigolu, ktorý je súčasťou jedného zo stavebných objektov obchvatu.

Treba veriť, že predmetné znečistenie je len dočasné. Vlastník nehnuteľnosti si však mohol zaobstarať veľkoobjemový kontajner a odpad vyhadzovať priamo do neho. Na dosledovanie a odstránenie háld odpadu tu však máme mestskú políciu a odbor životného prostredia. Rovnako aj ONline Bardejov bude sledovať ako sa bude situácia vyvíjať.

Chatu doslova odrezal od zvyšku zóny juhozápadný obchvat. Výstavbe však nebránila a zostala stáť aj po jeho dokončení. Ďalšie v tejto lokalite nemali to štastie a museli byť asanované. Dve ďalšie, ktoré neboli zbúrané a stoja v blízkosti cesty sú podobne opustené či zdevastované.

Záber z výstavby obchvatu, fotografia z 24. 5. 2015. V pozadí predmetná chata. Zdá sa, že už v tom čase nevyužívaná.

FOTOGALÉRIA:

Spracoval: M.M. / D.P.

Podobné príspevky

guest
0 (KOMENTÁRE)
Inline Feedbacks
View all comments
0
Pridajte komentár pod článkom. Ďakujeme!x
()
x