ONline Bardejov

Takto vyzeral 667. ročník Bardejovského jarmoku

Takto vyzeral 667. ročník Bardejovského jarmoku

Prinášame súhrn toho, čo sa nám podarilo zaznamenať na tohtoročnom jarmoku. Samozrejme neboli sme všade, ale to, čo sme zachytili našimi fotoapárátmi sme sa snažili sprostredkovať aj Vám už počas jeho trvania.


Ponúkli sme mnoho živých vysielaní z koncertov, či letecké pohľady na mesto plné jarmočných návštevníkov so všetkým, čo k tomu patrí. Obsah sa objavoval zväčša na našej facebookovej stránke a ak vám náhodou niečo ušlo, ponúkame ešte raz sumár všetkého v tejto reportáži.


23. august: Bardejov ožíva! Rana z dela sa rozozvučala námestím. Začal sa 47. ročník novodobého a 667. ročníka historického Bardejovského jarmoku. Slnečný deň pritiahol do ulíc množstvo ľudí.  Na námestí počas horúceho dňa nechýbala cisterna s pitnou vodou. Zastihli sme aj zberačov podpisov pre prezidentských kandidátov. Zavítali sme na tradičnú výstavu ovocia a zeleniny.

Fotoreport zo slávnostného otvorenia:


24. august: Aj piatkové počasie Bardejovskému jarmoku prialo. Ulice mesta boli opäť zaliate slnečnými lúčmi. Teplota sa šplhala k tridsiatke. Neexistuje lepšie miesto, ako veža baziliky, odkiaľ je možné vidieť celý jarmok pekne z výšky a to z každej svetovej strany.


Vybrali sme sa do rozpálených ulíc, aby sme obrazom sprostredkovali jedinečnú jarmočnú atmosféru. Ak ste sa z nejakého dôvodu tento rok jarmoku nezúčastnili a zaujíma vás ako to tam tento rok vyzeralo, nahliadnite do fotogalérie nižšie.

Neopakovateľné emócie, príjemné stretnutia pri rôznych dobrotách a nápojoch. Pestrá ponuka tovarov aj tradičné jarmočné krájanie zeleniny. Motoristom ulahodila prehliadka automobilov najrôznejších značiek na tradičnom autosalóne pred Športovou halou. Pre deti i dospelých nechýbali atrakcie v lunaparku. Pri tom všetkom sa vzduchom nepretržite šírila vôňa grilovaných dobrôt.

V druhý jarmočný deň sa vo večerných hodinách námestie zaplnilo pri vystúpeniach známych hudobných skupín. Jednou z nich bola kapela Smola a hrušky, ktorá to na pódiu poriadne roztočila.

Atmosféru z koncertu si môžete vychutnať zo živého videa priamo z pódia. Kapelu majú Bardejovčania v obľube.

 


FOTOGALÉRIA: (111 fotiek)


V úplnom závere dňa sa nad Bardejovom začalo blýskať, zdvihol sa vietor, no našťastie neprišiel výdatnejší dažď, ktorý by pretrval do nasledujúceho dňa. Búrka z piatka na sobotu priniesla aspoň vytúžené ochladenie. Lovec búrok Jíří Kouřil takto zachytil blesky nad Bardejovom.

25. august: V tretí deň sme sa snažili sprostredkovať predovšetkým atmosféru z koncertov hudobných skupín NocadeňINEKAFE či bardejovskej kapely NIEčO NAVYšE.


Ak ste neboli na týchto koncertoch, vďaka živému vysielaniu ste sa v rovnaký čas mohli ocitnúť priamo na Radničnom námestí. Živé vysielania z jednotlivých vystúpení si môžete pozrieť priamo v odkazoch v texte a záznamy v lepšej kvalite vo videách nižšie.

Pozrite si aj bohatú fotogalériu z koncertov:

FOTOGALÉRIA: (48 fotiek)


26. august: Po ďalšej upršanej noci sa Bardejov prebudil do 4. najchladnejšieho jarmočného dňa. Námestie bolo relatívne upratané. Kto bol v meste, vie čo uvádzame. Upratovacie čaty mali po každom jarmočnom dni čo robiť. Odpadky sa váľali všade kam len oko dovidelo.

Chladné a upršané počasie návštevníkov jarmoku neodradilo a kultúrny program na námestí pokračoval nevzdory nepriazni počasia. Vo večerných hodinách na pódium vystúpil spevák Martin Chodúr zo susednej Českej republiky.

Pozrite si živé video z jeho vystúpenia:


Vyvrcholením celého 667. ročníka Bardejovského jarmoku  bolo bezpochyby vystúpenie speváčky SHEYLI BONNICK z legendárnej skupiny BONEY M. Vystúpenie sme si samozrejme nenechali ujsť a ak sa vám už do chladného počasia nechcelo, prinášame vám aspoň fotoreport a nesmie chýbať ani živé video z koncertu, ktorý uzavrie celý tohtoročný jarmok.
V závere tejto reportáže sa môžete zapojiť do ankety a v tomto linku môžete ohodnotiť našu stránku na Facebooku.


Ste spokojný s tohtoročným jarmokom?

Zobraziť výsledky

Loading ... Loading ...

SÚVISIACE ČLÁNKY: 

Spracoval: M.M. / Foto: D.P., R.C., M.M.

Podobné príspevky

guest
0 (KOMENTÁRE)
Inline Feedbacks
View all comments
0
Pridajte komentár pod článkom. Ďakujeme!x
()
x