Na sídlisku má pod oknami vyrásť vedľa obchvatu čerpacia stanica. Obyvatelia sú rozčarovaní!

Na sídlisku má pod oknami vyrásť vedľa obchvatu čerpacia stanica. Obyvatelia sú rozčarovaní!

Vedľa novej križovatky pod Mihaľovom je podľa Územného plánu mesta Bardejov povolená výstavba čerpacej stanice pohonných hmôt. Iba necelých 20 metrov od okien bytovky v jej tesnej blízkosti.


,,Dosť, že nám pod oknami budú prechádzať autá po novom obchvate a teraz sa dozvedáme, že tu má vyrásť aj čerpacia stanica. Kto môže, sťahuje sa preč,“ povzdychla si staršia obyvateľka bytovky. 

V sobotu (2.7. 2016) podvečer sa uskutočnila schôdza vlastníkov bytov. V pondelok (4.7. 2016) plánujú prísť vyjadriť svoj nesúhlas pred mestský úrad, v čase keď sa má uskutočniť mimoriadne zasadnutie mestského zastupiteľstva. Sú odhodlaní spísať petíciu proti realizácii výstavby čerpacej stanice pod oknami ich bytov.

Na predmetnej ploche vedľa Domovu sociálnych služieb Alia je v súčasnoti ihrisko s dvoma futbalovými bránkami a basketbalovým košom.

,,Minulý týždeň tu bol nejaký pán, ktorý nabíjal do trávy drevené kolíky,“ uviedla ďalšia obyvateľka bytovky.

Výpis z katastra nehnuteľností:

Na štyroch parcelách v celkovej výmere 2945 m2 je plánovaná výstavba čerpacej stanice. Majiteľom pozemkov (druh ostatné plochy) mimo zastavaného územia obce je Mikhail Vovchok z Vladivostoku. Pozemky boli nadobudnuté kúpnou zmluvou na jeseň minulého roka (16.10. 2015), resp. 29.1. 2016.

 

Výpis z katastra nehnuteľností

Čo uvádza Obchodný register SR:

Po zadaní mena Mikhail Vovchok  do vyhľadávača v Obchodnom registri SR sa zobrazí spoločnosť s ručením obmedzeným pod názvom ALIANS. Po rozkliknutí sa dozvedáme, že spoločnosť má sídlo v Hertníku. V predmete činnosti má okrem iných aj sprostredkovateľskú činnosť v oblasti obchodu, uskutočňovanie stavieb a ich zmien, vykonávanie odťahovej služby, údržba motorových vozidiel bez zásahu do motorickej časti vozidla. Spoločníkom v spoločnosti je Ekaterina Vovchok, ktorá by mala byť sestrou vlastníka pozemkov. Prekvapením je konateľ spoločnosti. Je ním Miroslav Mačej.

 

Obchodný register SR - ALIANS s. r. o.

Kto je PaedDr. Miroslav Mačej?

V rokoch 1978-1983 štúdium na Pedagogickej fakulte UPJŠ v Prešove, odbor učiteľstvo všeobecnovzdelávacích predmetov s aprobáciou matematika – zemepis. Rigorózna skúška, Prešovská univerzita v Prešove, Fakulta humanitných a prírodných vied, 2005 – 2006. Miroslav Mačej v rokoch 1983 – 1990 pôsobil ako učiteľ na základnej škole. 1990 – 1991 Základná škola Komenského zastával post zástupcu riaditeľa školy, V rokoch 1991 – 1995 to už bola pozícia riaditeľa školy. Od roku 1995 si menovaný zasadol na stoličku prednostu mestského úradu v Bardejove. Tam zotrval do roku 2006. V rokoch 2007 – 2010 pôsobil v spoločnosti Ekobard, a. s. Bardejov na pozícii riadenia prevádzky haly na separovaný odpad, riadenie ekonomiky firmy.

V roku 2007 kandidoval na post primátora mesta Bardejov v spoločnosti Borisa Hanuščaka, Ľubomíra Skaloša, Dušana Divulita, Milana Hersteka a Jána Lenárta. So ziskom 1927 hlasov obsadil za víťazným B. Hanuščakom (5 090 hlasov) druhé miesto. V roku 2012 kandidoval za poslanca NR SR zo 138. miesta na kandidátke SDKÚ – DS. Vláda Slovenskej republiky 6. júla 2012 schválila návrh podpredsedu vlády a ministra vnútra Roberta Kaliňáka na odvolanie a vymenovanie nových prednostov obvodných úradov, Miroslav Mačej končí na stoličke prednostu Obvodného úradu, strieda ho Miroslav Bujda (10.7. 2012). Ďalej pôsobí v spoločnosti Ekobard, a. s.. V roku 2013 kandidoval do krajského zastupiteľstva Prešovského samosprávneho kraja (PSK). Zo svojich vlastností vyzdvihuje komunikatívnosť, teamleaderské skúsenosti, prispôsobivosť a nekonfliktnosť.


Územný plán mesta Bardejov

V danej lokalite skutočne povoľuje umiestniť čerpaciu stanicu pohonných hmôt. Obyvatelia sú z tejto pre nich novej informácie zaskočení.

Územný plán mesta Bardejov

Detail dotknutého územia

Mapa z Katastra nehnuteľností:

Mapa z katastra nehnuteľností

Detail pozemkov z katastra nehnuteľností


FOTOGALÉRIA:

autor: D.P.

Ohodnoť článok

Hodnotíte kliknutím na hviezdičku!

Priemerné hodnotenie / 5. Hlasov:

Zatiaľ žiadne hlasy. Buďte prvý!

Podobné príspevky

Subscribe
Upozorniť na
guest
1 Comment
najstaršie
najnovšie najlepšie hodnotené
Inline Feedbacks
View all comments
Bibo55.

Aj tak ta benzinka stat bude a mozu bytovkari velmi zabudnut na cele s buritelkou Ferkovou,ktora ma velke oci,ze sa benzinka zbura,ale vyvediem ju z omylu,lebo ked sa tak angazuje,tak preco nesla na Mestky urad este pred legalizaciou benzinky ziadat o odkupenie nie jej pozemku ako si to ona aj s ostatnimi bytovkarmi misli,ale ho maju bytovkari odkupit a nebol bi velky problem. A este tento pozemok patril uz nebohemu Gumanovi,ktory mal syna tiez zosnuly a byval v tej istej bytovke ako ostatny stazovatelia a mohly si tak polahky odkupit pozemok,ked poznali urcite aj majitela Gumana.

1
0
Pridajte komentár pod článkom. Ďakujeme!x