Prestavba nevyužívanej výškovej budovy bývalých strojární

Prestavba nevyužívanej výškovej budovy bývalých strojární

V priemyselnej zóne smerom na Bardejovské Kúpele prebieha prestavba jednej z výškových dominánt. Dlhé roky nevyužívaná budova, ktorá kedysi tvorila súčasť jedného z najväčších výrobných areálov v okrese, prechádza rozsiahlou rekonštrukciou.


Šesťpodlažná budova bývalých strojární so zasklennou hliníkovou fasádou slúžila primárne ako administratívna budova v rámci rozsiahleho priemyselného komplexu Závodov ťažkého strojárstva (ZTS Bardejov o.z.). Dnes CHARVÁT STROJÁRNE a.s. Na jednotlivých poschodiach boli kancelárie administratívnej časti podniku, ambulancie obvodných lekárov, zubár a v suteréne sa nachádzali sklady civilnej obrany. Objekt počas histórie podniku stratil svoje opodstatnenie a fabrika ho prestala využívať. Neskôr sa dostala do súkromných rúk.

Výšková budova v ďalšom období poskytla priestory pre šijacie dielne Odevným závodom kpt. Nálepku. Išlo o bardejovskú pobočku Odevných závodov, národný podnik Prešov (OZKN – LT s.r.o. Bardejov). Podnik sa zaoberal prevažne šitím nohavíc. Linka prešovského závodu šila pre známu britskú značku Lee Cooper.

Po ukončení výroby budova dlhé roky chátrala. V poslednom období sa čiastočne využíval jej suterén. Na ploche cca 400m² bol zriadený tanečný nočný klub.

V súčasnosti má budova sčasti demontované opláštenie a budujú sa nové obvodové steny z tvárnic. Pozrite sa ako prebieha počiatočná fáza jej prestavby.

FOTOGALÉRIA:

Spracoval: M.M.

Ohodnoť článok

Hodnotíte kliknutím na hviezdičku!

Priemerné hodnotenie / 5. Hlasov:

Zatiaľ žiadne hlasy. Buďte prvý!

Podobné príspevky

Subscribe
Upozorniť na
guest
0 (KOMENTÁRE)
Inline Feedbacks
View all comments
0
Pridajte komentár pod článkom. Ďakujeme!x