Do práce na bicykli 2017, zapojilo sa aj naše mesto

Do práce na bicykli 2017, zapojilo sa aj naše mesto

Opäť sa rozbieha súťaž „Do práce na bicykli“, a to už po štvrtý raz. Samospráva mesta Bardejov sa do tejto akcie zapojí opäť a má ambíciu v projekte pokračovať a vytrvať v snahe, aby nielen jazda na bicykli, ale aj každodenný život v našich mestách bol príjemnejší, zdravší a kvalitou sa približoval vyspelým európskym metropolám.


Do práce na bicykli (DPNB) je národná kampaň, ktorá sa začala v roku 2014 s hlavnými cieľmi podporiť rozvoj nemotorovej, predovšetkým cyklistickej dopravy v mestách, vyzvať samosprávy na Slovensku, aby vytvárali kvalitné podmienky pre ekologické druhy dopravy v meste, motivovať zamestnávateľov, aby budovali vo svojich sídlach vhodné podmienky pre zamestnancov, ktorí dochádzajú do práce na bicykli a motivovať zamestnancov, aby viac používali túto formu alternatívnej dopravy pri každodennom cestovaní do práce.

Predchádzajúce ročníky súťaže boli v rokoch 2014, 2015 a 2016. Na týchto sa mesto Bardejov zúčastnilo, a preto máme ambíciu v projekte pokračovať a vytrvať v snahe, aby nielen jazda na bicykli, ale aj každodenný život v našich mestách bol príjemnejší, zdravší a kvalitou sa približoval vyspelým európskym metropolám. Novinka tohto roku je, že sa môže zúčastniť aj tímy zo škôl, títo študenti však musia v deň začiatku kampane, t.j. 1.5.2017, dosiahnuť vek minimálne 15 rokov.

Do práce na bicykli je súťaž určená pre všetkých obyvateľov slovenských miest, ktorí si zaregistrujú tím. (tím sú minimálne 2 a maximálne 4 účastníci, tím musí pracovať u toho istého zamestnávateľa, môže byť aj viac tímov od jedného zamestnávateľa alebo školy)


Registrácia je možná v termíne od 1. marca do 5. mája 2017 na internetovej stránke www.dopracenabicykli.eu. Zamestnanecké tímy sa môžu registrovať len v prípade, ak sa zaregistruje aj samospráva, v ktorej zamestnávateľ pôsobí.

Viac nájdete na facebookovej stránke projektu tu.


Aký druh dopravy využívate vy pri dochádzaní do práce?

Zobraziť výsledky

Loading ... Loading ...
Spracoval: M.M.

Ohodnoť článok

Hodnotíte kliknutím na hviezdičku!

Priemerné hodnotenie / 5. Hlasov:

Zatiaľ žiadne hlasy. Buďte prvý!

Podobné príspevky

guest
0 (KOMENTÁRE)
Inline Feedbacks
View all comments
0
Pridajte komentár pod článkom. Ďakujeme!x
()
x