ONline Bardejov

Pozvánka na dobrodružné premietanie na veľkom plátne

Pozvánka na dobrodružné premietanie na veľkom plátne

Pri príležitosti konania sa Konferencie UNESCO v Bardejovských Kúpeľoch je pre širokú verejnosť pripravený zaujímavý výber filmov v Kine Žriedlo. Vstupné sa neplatí. 


 


17.45 Divoké Slovensko (dokumentárny film)

Pod hladinou mora oblakov, rieky času aj každodennosti, každý deň znova a znova sa zobúdzajú a rodia nové príbehy zvierat, rastlín, neživej, no života plnej krajiny. Aj ten najmenší a najskromnejší z týchto príbehov a jeho nositelia si pýtajú svoje miesto na slnku – a právom. Vydajme sa na cestu plnú objavov a nahliadnime do tajov krajiny, o ktorej sme všetci presvedčení, že ju dôverne poznáme.

18.45 Vlčie hory (dokumentárny film)

Ako prichádza noc, éterická hmla sa vnára do lesného porastu starého ako svet sám. Praveké vytie vlka sa ozýva horami, nasledované ďalším a ďalším vlkom. Dole v údolí sa prudko otočí zubor, jeleň trochu odbehne a bobor pláva do úkrytu. Len medveď čaká v predtuche priživiť sa na koristi vlka.

Toto je príbeh o jednej z posledných divočín v Európe, kde každý tvor hrá svoju úlohu vo večnom kolobehu života a smrti. Táto krajina bola v minulosti známa ako “Vlčie hory“.

Slovenský filmár divokej prírody Erik Baláž, spolu s kamarátmi Karolom Kaliským a Jozefom Fialom, putovali tri roky krížom krážom horami a lesmi Východných Karpát, regiónom rozprestierajúcim sa na území Slovenska, Poľska a Ukrajiny. Pátrali po éterických vlkoch a iných výnimočných zvieratách, ktoré spoločne žijú v tomto území.

19.45 S tebou ma baví Slovensko (road movie)

Dokumentárna roadmovie o tom, ako to dopadne, keď sa Tom – írsky študent a Gabika – slovenská herečka a vášnivá športovkyňa, rozhodnú na bicykloch spoločne precestovať Slovensko.

Režisérmi filmu, ktorý ukázuje, čo by na Slovensku mali vidieť a zažiť cudzinci, a čo by sme nemali obísť ani jeho obyvatelia, sú Róbert Šveda a dokumentarista Pavol Barabáš.

 

Podobné príspevky

guest
0 (KOMENTÁRE)
Inline Feedbacks
View all comments
0
Pridajte komentár pod článkom. Ďakujeme!x
()
x