ONline Bardejov

Poslanec a prezident Partizána Bardejov, S. Soroka, vytiahol karty na stôl. Poslancom ukázal kúpalisko, ktoré nutne potrebuje finančnú injekciu!

Poslanec a prezident Partizána Bardejov, S. Soroka, vytiahol karty na stôl. Poslancom ukázal kúpalisko, ktoré nutne potrebuje finančnú injekciu!

Komunálny poslanec a prezident futbalového klubu Partizán Bardejov, Stanislav Soroka, dnes pozval kolegov z poslaneckých lavíc na obhliadku futbalového štadióna a letného kúpaliska. To je v zlom stave a hrozí, že počas leta nemusí byť otvorené! Minulý rok skončili hospodárenie na kúpalisku, podľa slov poslanca, so stratou 4-5 tisíc eur.


Pondelkového stretnutia a obhliadky mestského majetku sa zúčastnil M. Šmilňák, M. Šimco, A. Duchnovský, J. Bochňa, M. Hanko a ako posledná dobehla M. Ferková. Telefonicky sme po stretnutí náhodne oslovili poslancov S. Hudáka, P. Bicáka, A. Havrillu a J. Pasternáka. Prví dvaja sa S. Sorokovi ospravedlnili a opoziční poslanci o prehliadke kúpaliska nevedeli.

Stav kúpaliska nie je už pár rokov ideálny. Skloňovaných a požadovaných 30 000 eur na opravu kúpaliska nemusí byť postačujúcich. Kúpalisko totiž výraznejšiu opravu a premenu nezažilo od svojho otvorenia. Od roku 2016 spravuje kúpalisko ŠK Partizán Bardejov.

Počas leta 2018 sa brány kúpaliska zavreli už 28. augusta. Verejnosti sme na facebookovej stránke ONline Bardejov v príspevku položili otázku či navštívili letné kúpalisko. V diskusii prevažovali negatívne reakcie Bardejovčanov.

,,Až raz som bola a už nikdy viac 😁 kým nebude vyzerať k svetu 😁 sorry ale vo Švajčiarsku je lacnejšie vstupné na krásne kúpalisko. Okolo bazénu hrdza, tráva vypalena, a o čistote ani nehovorím🤔 aj naši znami navšteva zo zahraničia tam išli a hanbila som sa že máme take krásne mesto a také kupalisko😔”

,,Bola som 2x,no dúfam,že budúcu sezónu im hygiena už prevádzku nepovolí,lebo je to čistá katastrofa…samá hrdza ,prerastajúca tráva a pleseň. :-(“

,,Bardejov veľka hanba 👌 Totalne na hovno kupalisko, aspoň vyčistiť by ho trebalo a to poriadne!!! Davajte si pozor na hygienu!!! Moj syn tam chytil afty resp. dostal po navšteve. Ja mam akurat tak silnu infekciu oči 🙄 na take mesto hanba, že sa ani nemaju ľudia kde okupať. To už lepšie do fontany ako tam.”

,,Boli sme 2x a pokial nebude zrekonstruovane, tak ani nepojdeme 😀 studena voda, nepokosena trava, rozbity beton pri bazenoch, aby si clovek chodidlo porezal.. :/ kvalite neodpovedajuce vstupne”

,,1x a stačilo…😬 vyrastal som na tom kúpalisku, a za 20 rokov sa nič nezmenilo. Je to ako keby sme do teraz jazdili na Olcite, Škode R, Lade a podobne. Len už za ine vstupné. Hanba Bardejova. Ale pokial tam ľudia budú chodit tak asi ku zmene ani nedôjde.”


Nedokončený štadión a nedostatky

S. Soroka prítomným poslancom ukázal reálny stav objektov na futbalovom štadióne – zázemie pre personál a techniku a priestory šatní ženského oddielu Partizána Bardejov. Počas nedávnej veternej kalamity z budovy strhlo starú strechu. Poslanec a prezident v jednej osobe nie je spokojný ani s kvalitou prác na vynovenom štadióne. Objavujú sa totiž nedostatky.


Vizualizácie z roku 2014 vs. realita dneška

Samospráva mesta Bardejov v roku 2014 verejnosti predstavila vizualizáciu možnej podoby bardejovského letného kúpaliska. Aj po piatich rokoch Bardejovčania nemôžu využívať kúpalisko hodné súčasnej doby.

Kedy predpokladáte, že sa nové kúpalisko v Bardejove stane realitou?

Zobraziť výsledky

Loading ... Loading ...

FOTOGALÉRIA: 


CENNÍK VSTUPNÉHO V ROKU 2013

Pod príspevkom cenníka vstupov sa už v roku 2013 rozpútala búrlivá diskusia.SÚVISIACE PRÍSPEVKY:

Spracoval: D.P./Foto: D.P.

Podobné príspevky

guest
0 (KOMENTÁRE)
Inline Feedbacks
View all comments
0
Pridajte komentár pod článkom. Ďakujeme!x
()
x